Poradíme ako naplánovať rekonštrukciu a splniť si sen o modernom bývaní

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - Stock-Asso
PR -

Modernizácia interiérových priestorov je finančne náročná záležitosť. Mnohé rodiny si takéto rekonštrukcie premyslia a púšťajú sa do nich len vtedy, keď si to situácia už vyžaduje.

Ak plánujete kompletnú rekonštrukciu svojho bývania, poradíme vám, ako si splniť sen o modernom bývaní.

Spolupráca s interiérovým štúdiom

Kombinácia jednotlivých doplnkov a kombinácia nábytku k daným doplnkom je náplňou práce interiérových dizajnérov. Ak túžime po modernom vybavení, bude si to vyžadovať predovšetkým znalosti z oblasti interiérového dizajnu, ktoré majú hlavne interiéroví dizajnéri. Vedia, čo je v móde, vedia, čo s čím skombinovať a vedia, čomu sa v interiéri naopak vyhnúť.

Ak budete spolupracovať s interiérovým štúdiom, môžete si splniť sen o modernom bývaní. Predsa len je to veľká investícia a málokto chce, aby nové vybavenie neladilo k bytovým doplnkom, či o pár sezón sa stalo úplne nemoderným.

Môžete si vyhľadať interiérové štúdio Bratislava, ale môžete osloviť aj iné interiérové štúdia na Slovensku. Dôležité sú recenzie a samozrejme aj možnosť nahliadnuť na už zrealizované projekty.

Základom je kvalitná podlaha

Ak si chcete splniť sen o modernom bývaní, základom je a vždy bude kvalitná podlaha. Ak plánujete kompletnú rekonštrukciu, zväčša sa jedná aj o výmenu podlahy. Odporúčame vám mať kvalitné podložie pod podlahu a v panelákových bytoch odporúčame dať si spraviť aj kročajovú izoláciu. Čo sa týka podlahy, uprednostňujte nadčasové drevené parkety. Možno si poviete, že drevené parkety sú už nemoderné. Opak je však pravdou a práve drevené parkety sa stávajú moderným, ale zároveň trvácim nadčasovým prvkom interiérov.

Kombinácia farieb a materiálov

Moderné bývanie budete mať jedine vtedy, ak správne nakombinujete farby a materiály. K drevu, napríklad k drevenej podlahe, či k drevenej masívnej posteli sa skvele hodia predovšetkým neutrálne prírodné farby ako napríklad sivá, biela, béžová.

Ak sa vám páči koženka a kúpili ste si sedačku práve z tohto materiálu, nebojte sa k nej nakombinovať drevené dekorácie a napríklad aj keramiku.