Česká republika

On potrebuje odbornú pomoc!

Sledujem priamy prenos z osláv 75. výročia Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici a padne mi sánka. On, ktorého meno už ani nevyslovujem, ako to nazvať priamo a otvorene… až choro, bez akýchkoľvek škrupulí svojim prejavom pošpiní slávnostný akt a vzácnu pietnu spomienku na tých, ktorí si to naozaj nezaslúžia. Padlých hrdinov, ktorí obetovali svoje životy za nás, našu budúcnosť. Za Slovensko. 

To, čo predviedol v Banskej Bystrici ON, už naozaj nemá obdobu a nezaslúži si ani novinársky, či diplomatický slovník.

Strašne som sa hanbila, strašne. Posplietať do jedného prejavu fašistov s liberálmi, zaklincovať to Husákom a teatrálnymi gestami, to už nie je umenie, to je prípad pre psychiatra. Aj ten rozpačitý potlesk vnímam skôr ako šok z toho, čo prítomní videli na vlastné oči a počuli na vlastné uši. Prípadne to boli hostia, ktorí mu dúfam ani nerozumeli. Alebo potlesk všetkých slušných, ktorí v danej situácii nevedeli čo majú robiť a cítili sa trápne.


Pozerala som sa na priamy prenos a v istej chvíli som si uvedomila, že na otvorených ústach mám priloženú dlaň. Hlavou mi leteli otázky, či je naozaj 21. storočie, či naozaj žijem v krajine Európskej únie a či je toto naozaj možné. Veď toto už nie je názor, ale výplody chorého človeka, ktorý evidentne potrebuje odbornú pomoc!

Strašnú hanbu som cítila ešte aj počas rýchleho brífingu českého premiéra Babiša.  Veď ešte aj on na otázku českých novinárov, ako vníma prejav predsedu slovenského parlamentu nevedel reagovať. Krátko skonštatoval, že ho prekvapil, ale že to myslel asi takto a takto, aj toho Husáka, a že to nechce komentovať …. Verbálne aj neverbálne bolo na ňom vidieť, že mu je trápne, lebo ani nemôže verejne povedať, čo si o prejave slovenského „národovca“ naozaj myslí. Jeho odpoveď a aj otázky českých novinárov vypovedali za všetko.

Strašne som sa hanbila, strašne. A rozmýšľam, čo všetko sa ešte musí stať, čo všetko ešte tento „zástupca ľudu“ vyvedie, aby už povinne musel narukovať na vyšetrenie k odborníkovi. Či to kapitáni nemusia?

Veď toto už nie je žiadna sranda. Sledovať „prerod“ jedného z najvyšších ústavných činiteľov, ktorý evidentne každým mesiacom pod vplyvom funkcie eskaluje. Na toto nie je žiadny paragraf, žiadna povinnosť vyhľadať odborníka?

Inak, to napíše len život. V deň štátneho sviatku na Slovensku  u susedov nerezonoval len prejav zástupcu slovenského národa a štátnosti, ale aj nová kauza možného plagiátorstva vysokej českej úradníčky. Záverečná práca Jarmily Vedralovej, vládnej protidrogovej koordinátorky, vykazuje, že jedna jej tretina sa zhoduje z inými zdrojmi. Vyšetrovanie už spustila Univerzita Karlova v Prahe aj Univerzita Palackého v Olomouci. Odoberať tituly pre plagiátorstvo, možno až desať, ide aj Masarykova univerzita.

Vážený ON, viete, to je v tej krajine, kde by ste už dávno boli na smetisku podvodníkov. V krajine, kde odstupujú ministri aj prorektor hneď v prvých dňoch podozrenia. Je aj taký, ktorého nestihli ani menovať. V tej, kde na váš prejav nevie reagovať ani český premiér. A ten teda nemá problém (aj so svojim maslom na hlave) reagovať na nič, na nič. Včera ste ho ale evidentne zaskočili.


Že sa nehanbíte! Ja sa za vás hanbím, a strááášne! A čím ďalej, tým viac. Ak sa to viac vôbec ešte dá…

Tiež reprezentant SR, za ktorého sa hanbím. Jó napot Andrej Danko!Komentáre (2)
 1. pavol varga píše:

  Ak by platilo Husákovo, predsedu SNS Andreja Danka, by policajne komando odviedlo do vyšetrovacej väzby po prejave.
  Na oslavách povstania, na akte spomienok zápasu o slobodu a demokraciu.
  „Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické“. Gustáv Husák, z mimoriadneho zjazdu slovenských komunistov. Po okupácií Československa.
  Áno, oportunizmus je prospechárstvo. Rodiny Andreja Danka, ktorá do likvidácie Lesostavu kúpeného za podhodnotenú cenu, po ose Slota Mečiar, nezaplatila kúpnu cenu privatizovaného. Nezaplatila dane a odvody v státisícoch.
  Bezzásadovosť, kolísavosť morálky, ale príklad hodný nasledovania. Gustáv Husák, ktorý zostane natrvalo zapísaný, ako kolaborant.
  „Zobrali zbrane do rúk, lebo nechceli čakať, že za nich vyrieši situáciu niekto iný“. Takto vzdával hold odvahe, hrdinstvu a statočností ľuďom povstania, podpredseda Smer-SD, Peter Pellegríni.
  Ten, ktorý čaká, že za neho vyrieši mafiánsky škandál štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, niekto iný. Menej zbabelo prospechársky.
  Ak by na oslavách SNP nesedelo 15 tisíc ochranárov totality Gustáva Husáka, už pri predstavovaní agenta štb Bureša, by sa ostentatívne zdvihlo a odišlo. Lebo čo už iné, ako pokušenie prísť sa pozrieť na veteránov. Na tých, ktorých zločinná moc od Gottwalda po Husáka nestačila zlikvidovať. Rovnako, ako Viliama Žingora či stovky ďalších.
  Ochranári minulého nehumánneho režimu, vzoru Andreja Danka, zostali sedieť aj pri pohľade na organizátora eštebáckej akcie s názvom Norbert. Akcie, ktorej cieľom bolo v troch východoslovenských zberných táboroch uväzniť „nepriateľov socializmu“. Rudolfa Schustera, ktorý si za 100 tisíc kúpil priepustku po Zamate. Na VPN. Autor bol vtedy svedkom aktu korupcie.
  5 700 občanov Československa mal internovať ten, ktorého po páde (?) komunistického režimu „skoro porazilo z KSČ“.
  Ibaže ochranárom kolaborácie, nemorálnosti a prospechárstva „sveta zadarmo“ Roberta Fica, stačí studený guláš a teplé pivo a horiace vlaky Andreja Danka.
  Každá dobrá detektívka má pasáž, v ktorej vrah sa vracia na miesto činu, lebo vzrušenie z morbídnosti je cennejšie, ako hrozba vyzradenia.
  Aj pyroman, s jeho povestnou záľubou v ohni, prichádza, aby vzdal hold svojmu podpáľačstvu.
  Udalosti i obraz spoločnosti posledných trinástich rokov hovorí, že Slovensko dnes je v plameňoch.
  A v nich rastie počet tých, ktorí už konečne chápu, že sa nedá čakať na niekoho, čo za nich zhorenisko vyrieši.

 2. Vlafo píše:

  Danko mal pravdu.Vsetci sa rozplyvate nad hrdinami zo SNP,a pritom vacsina z nich su podla vasich meritok fasisti.Aly maju nazor ucastnici SNP na manzelstva gayov,alebo gender ideologiu?Pacili by sa im clanky zlahcujuce pedofiliu?Oni vtedy nebojovali za tieto pseudohodnoty…

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *