Poradňa

Pozor! Rodiča pri OČR musia poslať čestné vyhlásenie!

Sociálna poisťovňa upozorňuje všetkých poistencov, ktorí si v súvislosti s pandémiou koronavírusu  uplatnili alebo ešte len uplatnia nárok na dávku ošetrovné (OČR), že musia do príslušnej pobočky poslať čestné vyhlásenie.

„Ide v ňom o oznámenie skutočností potrebných pre nárok na výplatu ošetrovného za príslušný mesiac. Sociálna poisťovňa potrebuje poznať presné dni, kedy sa ktorý rodič o dieťa staral,“ upozornil hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Na tento účel Sociálna poisťovňa pripravila formulár/tlačivo Čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné v súvislosti so šírením nákazy koronavírusu, ktoré bude dnes uverejnené na webovej stránke www.socpoist.sk aj s postupom, ako ho vyplniť.


Toto čestné vyhlásenie musí Sociálnej poisťovni poslať každý rodič osobitne  za seba ku koncu každého mesiaca, za ktorý žiada vyplatiť ošetrovné.

„Vzhľadom na blížiaci sa koniec mesiaca marec je potrebné zaslať čestné vyhlásenie čím skôr (ak nebude dodržaný termín – koniec mesiaca – nárok na výplatu dávky nezanikne, ale bude vyplatená až po doručení tohto dokladu),“ doplnil Višváder.Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *