Pražská propagácia očkovania za pár korún sa stala najlepšou kampaňou v Česku za rok 2021

Dalito.sk/ilustračné foto: kríž za každú obeť COVID-19/foto: Mesto Praha
DALITO -

Odborníci na marketing spomedzi dlhodobých projektov vyhodnotili kampaň očkovania Magistrátu hl. m. Prahy ako jednu z dvoch najlepších v Českej republike za uplynulý rok.

Séria plagátov, na ktorých boli pomocou slovných hračiek pozmenené označenia známych pražských miest, sa objavili po meste aj v online priestore v lete. Ich zámerom bolo odľahčiť situáciu a verejnosť motivovať k očkovaniu proti Covid-19.

Kampaň bola nacielená najmä na menej preočkovanú mladšiu generáciu. Pre hlavné mesto ju agentúra pripravila ako nízkonákladovú za 300 tisíc českých korún (12 tisíc eur).

„Hned, jak jsme začali s komunikací ohledně očkování proti covidu-19, nechtěli jsme veřejnost strašit. Proto nám byl odlehčený styl založený na přesmyčkách velice blízký a jsme rádi, že to tak vnímali i Pražané, neboť jsme zaznamenali množství pozitivních reakcí na sociálních sítích, a nyní tuto formu ocenili také odborníci,“ uviedla riaditeľka odboru médií a marketingu Magistrátu hl. m. Prahy Jana Berková.

Nadsadená kampaň ukazovala, ako sa Praha v dobe pandémie a následných lockdownov premenila a že očkovanie je jeden zo spôsobov ako vrátiť život do normálu. Napríklad Vinohrady sa zmenili na „Virohrady“, Národná trieda na „Marodní třídu“, pretože počas roku bola viac menej vyľudnená

Podobnú kampaň rozbehlo mesto aj počas vianočných sviatkov.

„Největší odměnou je pro město především vysoká proočkovanost Pražanů. Podle datové platformy Golemio a vládních dat je hlavní město jedním z regionů s nejvyšším podílem lidí s ukončeným očkováním. Věřím, že kromě kvalitních kampaní k tomu přispěl i informační web ockovani.praha.eu,” pochválil sa primátor hlavného mesta Prahy Zdeněk Hřib. 

Brutálnu očkovaciu kampaň napr. „Uveril dezinformáciám“ spustila koncom roka aj česká vláda, priamo so zábermi z kovidárií. Zaplatila za to približne 2 milióny eur. Slovenský kabinet zasa cez MZ SR koncom júla 2021 podporila celoštátnu očkovaciu kampaň za takmer 4 milióny eur, ale veľký úspech podľa čísiel zaočkovaných nezaznamenala.

TOP 10 českých reklamných kampaní

(Ak vás informácia zaujala, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)