Prečo a kam vlastne zmizla slávna spisovateľka Agatha Christie?!

Prečo jednaj z najslávnejších spisovateliek zmizla na 11 dní? Čo spôsobí, že žena je natoľko zúfalá, aby zničila manželstvo inej ženy? Ako silno dokáže človek túžiť po pomste?
Aj na tieto otázky sa snaží odpovedať Nina de Gramont v príbehu Aféra pána Christieho.

A tiež nám predkladá otázky ako – čo vedie niekoho k vražde a čo sme schopní urobiť v mene lásky? Aký druh zločinu nevieme nikdy odpustiť?

 „Hovorte mi Agatha,“ vravievala mi zakaždým a podávala mi svoju štíhlu ruku. Ale ja som sa ju nikdy neodvážila osloviť krstným menom, rozhodne nie na začiatku, bez ohľadu na to, koľko víkendov som strávila v niektorom z jej sídel či intímnych chvíľ v jej blízkosti. Agatha patrila do nóbl spoločnosti, vždy pôsobila elegantným dojmom, ale kedykoľvek bola ochotná mávnuť rukou nad spoločenskými maniermi a móresmi. Zatiaľ čo ja som sa musela veľmi snažiť, aby som si tie maniere a móresy osvojila, a preto som sa ich nechcela len tak ľahko vzdať…

Nan O’Deaová, mladá atraktívna Írka, prenikne do fascinujúceho sveta známej spisovateľky Agathy Christie a rýchlo si získa priazeň jej manžela plukovníka Archieho Christieho.

Deň po tom, čo Archie oznámi svojej žene, že sa chce dať rozviesť, aby sa mohol oženiť s Nan, Agatha Christie zmizne bez stopy. Nikto však netuší, kto je Nan v skutočnosti. Aké tajomstvo ukrýva? Čoho všetkého je schopná v mene lásky? Aký zločin nedokáže nikdy odpustiť?

Aféra pána Christieho je strhujúci román, ktorý vychádza zo skutočnej udalosti. Dodnes neobjasneného zmiznutia slávnej autorky detektívnych románov Agathy Christie v decembri 1926.

Kedysi dávno v inej krajine som skoro zabila ženu.
Nutkanie na vraždu je zvláštny pocit. Najprv príde hnev, väčší než aký ste si kedy vedeli predstaviť. Zmocní sa vám tela s takou vervou, akoby ho poháňal sám Boh, pripraví vás o slobodnú vôľu, ovládne vám údy aj myseľ. Poskytne vám silu, o akej ste ani netušili, že ju máte. Vaše ruky, dovtedy neškodné, sa zdvihnú, aby vyžmýkali život z druhého človeka. A vy z toho máte radosť. S odstupom času je to desivé, ale odvažujem sa tvrdiť, že v okamihu, keď vás tento pocit zaplaví, chutí sladko, sladko ako spravodlivosť.
Agathu Christie vražda fascinovala. Ale mala mäkké srdce. Nikdy nechcela nikoho zabiť. Ani na okamih. Dokonca ani mňa.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

https://www.dalito.sk/nebojacne-zeny-pokrvne-puto-sutazivost-a-vasen-pre-rychle-kone/