Stĺpčeky

Prečo chlapi v parlamente nedokážu byť chlapmi

JUDr. Martin Glváč, právnik, manažér, advokát, politik, poslanec, podpredseda NR SR a ďalší člen tímu stajne Smer-SD. A teraz som vážne nemala na mysli stajňu v jej primárnom význame, i keď by to v tomto prípade naozaj sadlo. Mala som  na mysli stajňu, v ktorej je viac zdatných a výkonných pretekárov, než má McLaren alebo Ferrari. 

Všetci pretekári tejto stajne sa doslova pretekajú v tom, kto z nich sa rýchlejšie zhovädí, kto bude dlhšie na celoštátnom pretrase, alebo kto z nich si rýchlejšie vystrelí z národa. A v týchto pretekoch sa im nesmierne darí.

Po víťazstvách zvučných mien pretekárov tejto stajne, ako napr. Fico, Kaliňák či Počiatek, sa v celoštátnom okruhu teraz dostáva do popredia Martin Glváč. Dupol na plyn, lebo ho dobehla minulosť.


Akurát, že tentokrát ide o naozaj vážne veci. Dobehla ho totiž obyčajná príroda. Slabosť muža na zvádzanie ženy. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, keby sa nejednalo o ženu, blízku priateľku „tiež podnikateľa“ a momentálne väzobne stíhaného pravdepodobne daňového podvodníka Mariána Kočnera, ktorá je obvinená z objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Stopy vyšetrovateľov, ktorí pátrajú po zadávateľoch tejto vraždy, vedú do politických kruhov. A zrazu sa zo zvodkyne stáva šialená ženská, Kočnerova volavka a politická kurtizána, známosť, ktorú odrazu popierajú viacerí vplyvní politickí predstavitelia. A medzi nimi aj Maznák. Teda pán doktor Glváč.

Nuž, nie všetci pretekári sú natoľko strategickí, aby si dokázali v danom momente nepredvídané reakcie svojich spontánnych akcií včas ošetriť. V tom im vskutku ukážkovo pomáha domovská stajňa Smer-SD. Akurát, že v tomto prípade vôbec nejde o spolupatričnosť a tímového ducha, ale o pud sebazáchovy.

A zachrániť sa snaží aj Martin Glváč. Popieranie známosti s touto ženou mu prosto a exaktne vyvrátili dôkazy. Záznamy a fotografie z ich komunikácie a tiež výpovede obvinenej, podľa ktorej bol Glváč jediný politik, s ktorým sa tri razy osobne stretla.

Glváč nakoniec pripustil, že s ňou komunikoval, ale začal tvrdiť, že o svojom kontakte s obvinenou informoval príslušné orgány. Tie o tom pochopiteľne žiadne záznamy nemajú. A tak sa po vzore Danka drží v parlamente zubami-nechtami ďalší preukázateľne vinný a absolútne nereprezentatívny, nezodpovedný a nemorálny vysoký politik.

A tak sa opäť pýtam: „Je toto možné?“ Prečo chlapi v parlamente nedokážu byť ‚chlapmi‘ a priznať si svoje chyby a zlyhania? Veď je to viac ako ľudské.


Všetci robíme chyby. A keď získame patričný nadhľad, tak vo svojich chybách objavíme ponaučenia. A tie sú na nezaplatenie. Prečo to nechápu naši politici? Alebo sú ich politické putá také tesné, že ide bokom aj ich charakter, morálka aj etika?

Neviem, čo si mám o tom myslieť, tak si domýšľam. Ale ak sú takéto skazené a nediplomatické praktiky a detinské výhovorky u nás v parlamente beztrestne priechodné, tak sa aj ako ateista modlím za naše deti. Vraciame sa do čias, keď pravdu mala moc a trestala sa spravodlivosť.

Môže vás zaujať: 

(pán) Glváč, poznáte túto anekdotu?

 

 Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *