Prečo máte respirátor? For dritt!

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - Shutter B

Pod ilustračnou fotografiou predáka LOZ Visolajského som našla otázku: Prečo má rúško? No, pre …. , pomyslela som si. Nechápem, čo koho do toho, prečo si niekto nasadil respirátor. Ako sa potom všetkom, môže ešte niekto takto hlúpo pýtať?

Nasadila som si respirátor a vstúpila do baru, aby som si objednala kávu a kofolu. Páni pri stole sa tak za mnou otáčali, že som bola presvedčená, že jeden z nich zo stoličky určite padne. Škoda, nespadol. Zato kašlal celý čas, kým som vyšla na terasu.

Opäť nosím respirátor všade v interiéry a budem až kým sa dcéra na tretí pokus nevydá. Dva termíny svadby už pre covid zrušili, s manželom nechceme byť treťou príčinou. Pri dnešných číslach, keď sa covid opäť nekontrolovateľne šíri aj vďaka vycibrenému egoizmu antivaxerov a popieračov covidu, inú možnosť nemáme. Urobil by to každý príčetný, uvedomelý, milujúci aj zodpovedný rodič. Nehovoriac o tom, že na svadbe budú aj naozaj starí ľudia.

Tisíce zbytočne

Respirátor budem mať až pokiaľ deti neopustia srdce Európy, ktoré už niekoľko týždňov opäť dokazuje, že je nepoučiteľné. Nič sa nezmenilo… Tisíce zomreli úplne zbytočne. Kto už dnes rieši, že ďalej na covid umierajú každý deň.  

Obmedzili sme aktivity na nevyhnutné a opäť nosíme respirátor, lebo dcéra má pre pandémiu covidu už tretí termín svadby. A naozaj ja nebudem tá, ktorá jej to pokazí, lebo dnes už nikto nič nedodržiava a zodpovední sú na smiech. Presne, ako som písala a upozorňovala pred rokom a všetci už vieme ako hrozne to dopadlo.

Na …..

Opäť chodím s respirátorom, lebo deti. A tak dookola počúvam otázku:: „Prečo máte ten respirátor?“ A keďže ma už nebaví, pre mňa nepochopiteľnú otázku počúvať, spýtala som sa lektorky nórčiny, ako na ňu odpovedať nielen gramaticky správne, ale aby to neznelo aj vulgárne a pritom som povedala pravdu. Lebo aká otázka, taká odpoveď, tak teda: “Jeg har det for dritt!”

Čo koho do toho

A potom tu máme ešte inú skupinu. Vstúpite dnu a povedia vám, že si respirátor môžete dať dole! Tak tu mám už pripravenú inú reakciu. „Ďakujem za vašu nesmiernu ľudskú ústretovosť a snahu mi pomôcť, ale mám covid!“ Aj tak potrebujem nové témy a impulzy na komentáre…

P. S.: Chráňte sa, výhovorky sú dnes in. Už som počula aj takú, že menštruácia nespôsobuje len vracanie, ale aj sopeľ a kašeľ.  

(Ak vás tento názor zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

1 reakcie na Prečo máte respirátor? For dritt!