Prečo si, pre Boha, nedokáže vzdelaný lekár spočítať dve a dve? Hanbite sa!

Dalito.sk/ilustračné foto: pixabay.com - Bru-nO

Mnohí lekári. Presne tí s titulom MUDr., ktorí sa v týchto riadkoch potajomky nájdu. Presne tí, ktorí „neodporúčajú“ svojim pacientom sa očkovať proti covidu, ale na papier sa to boja dať. Zbabelci, ktorí odmietajú zodpovednosť. Alebo tí “odvážni”, ktorí podpíšu podvod. Ale ja som lekár, kto je viac? Páni doktori, pacienti umierajú!

Pravidelne čítam zážitky lekárov z covidárií, kde bojujú o život pacientov, ktorých ambulantní kolegovia neliečili, alebo im neodporučili očkovanie. Normálne odignorovali ich právo na liečbu, alebo svetové odporúčania a hotovo. Nezaočkovaného pacienta poslali do covidového sveta len tak, lebo má celiakiu, astmu, že má problém s pečeňou, že ho pobolieva žlčník či žalúdok, že …. Koľkí z nich ešte žijú? A koľkí pre nich zomreli aj bez covidu, lebo nemocnice boli obsadené?

Je mi veľmi ľúto nemocničných lekárov. Veľmi. Ale kým si nezačnú robiť poriadok medzi kolegami v ambulanciách, podľa svetových aj domácich dát si oddýchnu až vtedy, keď pomýlení, alebo uvedení do omylu, vymrú.

Slovenský covid pas problémom

A do toho množstvo informácií o podvodoch nielen s očkovaním, ale aj s testovaním a prekonaním covidu v spolupráci s mnohými zdravotníkmi. Niečo mi hovorí, že Slovensko bude aj celosvetovo v TOP 3 najväčšieho počtu výnimiek z očkovania. Však naši mnohí ambulantní lekári to predsa vedia najlepšie na svete, čo je pre ich ovečky dobré. No a potom budeme aj v TOP 3 pri konečnom sumáre podvodných potvrdení. No a následne hneď potom v TOP 3 najviac zanedbaných pacientov, ktorí sa dostanú do nemocníc. Taký ostrov Nádeje v srdci Európy, kde sa svetoví odborníci môžu dať vypchať. Čo si myslíte, koľko ešte potrvá, kým si to civilizovaný svet všimne? Lebo už si to všíma.

Ako napísala známa, ktorá vystúpila so slovenským covid pasom v Španielsku, kde iba občanov Slovenska a Ukrajiny dali mimo a všetci sa museli podrobiť novým PCR testom bez ohľadu na ich aktuálny covid pas. Náhoda? Slovenských falošných prípadov covid pasov aj potvrdení o kontraindikácii pribúda aj v Rakúsku. Poznám také prípady aj ja. Čakám, kedy si na zažité, slovenské, podvodné zvyky posvietia aj Rakúšania. Obávam sa, že na to doplatíme všetci.

To vážne aj sestričky?

Kedy začnú na Slovensku trestne stíhať lekárov, ktorí evidentne podvádzali a ešte aj pritom pozabíjali vlastných pacientov? Kedy a kto konečne začne robiť poriadok aj medzi lekármi? Haló, ministerstvo zdravotníctva, stále nič?

„Úplne top je, keď poviem pacientke, ktorá chce len uistiť – určite sa očkujte a nemocničná sestrička oproti povie, že by si to na jej mieste rozmyslela…“ napísal mi lekár z nemocnice. To vážne? To si naozaj nejaká sestrička môže dovoliť bez postihu? To vážne môže, lebo ich máme málo? Haló, ministerstvo zdravotníctva, stále nič?

A pamätáte, keď lekári z nemocníc dôrazne žiadali kolegov z ambulancií, aby konečne začali riadne robiť? Lebo sa do covidárií dostávali pacienti v dezolátnom stave? To bolo protestov a búchania sa do hrudí čo si to dovolili! A dnes? Iba ja poznám množstvo ľudí, na ktorých sa ich praktickí lekári totálne vykašlali. Dokonca tak, že im ani nevstavili PN-ku, lebo sa k nemu nedovolali, nedopísali, a ako pozitívni mali do ambulancie zákaz vstupu. Toto je podľa niekoho normálne? Kde sa stratila osobná zodpovednosť niektorých ambulantných lekárov? Ako si toto vôbec môžu dovoliť beztrestne? Kto to začne konečne kontrolovať? Haló, ministerstvo zdravotníctva, stále nič?

Zhrození lekári z lekárov

8. januára 2022 napísal Peter Sabaka z covidária na Kramároch: „Až príliš často sa v nemocnici na COVID19 oddeleniach stretávame s neočkovanými seniormi, ktorí sa buď sami obávali očkovať, alebo im ich lekár neodporučil očkovanie pre ich zdravotný stav a obavu, že by takto krehkí pacienti po očkovaní mohli dostať infarkt, cievnu mozgovú príhodu alebo pľúcnu embóliu. Mnohí z nich sa už žiaľ z kovidového oddelenia nevrátili. Pri tom platí, že vakcíny proti koronavírusu takéto komplikácie nespôsobujú.“

Ako je možné, že ambulantní lekári takýchto pacientov ešte obliekajú biely plášť a zdravotné poisťovne im za nich platia každý mesiac kapitácie? Lebo ich je málo???  

Ďalší lekár Jakub Hložník mi napísal“ „My sme mali na umelej ventilácii pľúc pacientov, ktorým neodporúčal očkovanie ich lekár, napríklad onkologickú pacientku či pacientku s ulceróznou kolitídou či iba jednu pani “lebo mala veľa diagnóz.” Mali sme sto chutí tých lekárov zavolať nech vidia čo spôsobili…“

Haló, ministerstvo zdravotníctva, stále nič? Asi je už naozaj načase rovno takých lekárov nahlasovať a vyšetrovať. Kolegov skutočných lekárov, ktorí evidentne ohrozujú pacientov na životoch. Ale určite nie fonendoskopom… Už naozaj stačilo. Či naozaj budeme bojovať o každého lekára, lebo ich je málo, takže môžu aj zabíjať? Ak si takí potrpia na biely plášť, pokojne sa môžu zamestnať aj v mäsiarstve. Ale nech už konečne nerobia hanbu skutočným lekárom, ktorí sa za bielu neskrývajú, ale svoje prácu a poslanie aj vykonávajú na úkor svojich rodín aj vlastného zdravia, kým sa ich kolegovia zatajujú v ambulanciách či inak škodia. Lenže práve kvôli kolegom-mäsiarom v boji o život pacientov často prehrávajú. To je tá pravá prvá línia, vážení tiež akože lekári!

„Najlepší lekár na svete“

„Jedna neočkovaná na reprofilizovanom covid oddelení stále chcela, aby sme zavolali jej “najlepšieho lekára na svete” čo ju vylieči a poradil jej sa neočkovať, aj umrela potom… Nie všetci sú antivaxeri. Kopa ľudí sa riadili “radami” ich lekárov…,“ napísal ďalší lekár na sociálnej sieti priamo z covidária.

A takto by som mohla pokračovať na ďalšie desiatky strán. MUDr. Milan Kuklovský to 9. decembra 2021 zosumarizoval jasne:

„Bol som upozornený mojimi čitateľmi na to, že v niektorých regiónoch môže opakovane dochádzať a aj dochádza k podvodom pri PCR testovaní. Jedným z tých regiónov sú aj Kysuce. Podvod prebieha nasledovne… Ďalším častým spôsobom, ako sa snažia ľudia obísť systém, je fiktívne očkovanie v niektorých ambulanciách všeobecných lekárov. Niektoré prípady sa už prešetrujú. V tomto prípade za úplatok lekár vakcínu nepichne, vyhodí ju a pacientovi vydá potvrdenie. Je dôležité povedať, že trestného činu sa dopúšťajú obidve strany.“

Hanbite sa mnohí

Ďalší do neba volajú oznam na trestnú činnosť zverejnil primár 8. decembra 2021.

„Nikoho neoklamete tak veľmi, ako sami seba. Hanbite sa. A za to, ako to dnes s mierou zaočkovanosti vyzerá, môže okrem štátu aj časť zdravotníkov. Mnohí zdravotníci význam očkovania doteraz bagatelizujú a svojim príkladom priamo či nepriamo ovplyvňujú množstvo ľudí vo svojom okolí. Denne mi píšu občania, ktorí sú zmätení, pretože im ich všeobecní lekári alebo lekári odborných ambulancií očkovanie vyslovene neodporúčajú. Koľkým gynekológom skončili tehotné ženy na ventilátore, pretože im očkovanie zakázali? Koľké zomreli? Len preto, že niekto nemal “gule” prebrať na seba aspoň nejakú zodpovednosť za možné nezávažné nežiadúce účinky. Prečo si, pre Boha, nedokáže vzdelaný lekár spočítať dve a dve a pochopiť, že riziko fatálnych komplikácii infekcie Covid-19 je omnoho, omnoho väčšie, než raritné komplikácie očkovania? Som toho názoru, že väčšina neočkovaných je obeťou dezinformácii, nie vlastného antivaxer postoja.

Nedávno sa ma jeden gynekológ z nemenovanej nemocnice pýtal, aká je pravda. Či je vážne na Covid oddeleniach viac očkovaných? Skoro ma porazilo. Mal zaručené informácie. Od sestier, ktoré Covid oddelenie zďaleka obchádzajú a ak by ich tam mali poslať, húfne by odchádzali na PN. Len klebetia sediac na zadkoch, pretože zatiaľ čo sa ich kolegyne trápia na iných oddeleniach, oni konšpirujú od nudy. Hrdinovia slova, zbabelci skutkov. Úprimne, hnevá ma to. Strašne. A keď ich príbuzný neočkovaný skončí v ťažkom stave na Covid oddelení, prosia o zázrak, ktorého nie sme schopní.

Zdravotníci by sa mali držať aktuálne platných doporučení, medicíny založenej na dôkazoch. Čoho sa držia odporcovia očkovania medzi zdravotníkmi? Konšpirácii, hoaxov, klebiet a povier. Veľa z našich pacientov nám pri otázke, prečo sa nedali očkovať, odpovedá, že im to neodporučil lekár alebo nejaký zdravotník v rodine. Najradšej by som ctených kolegov pekne za ucho doviedol medzi pacientov, nech sa o nich starajú a vypisujú úmrtné listy.

Bobek do piesočku

Počúvam slová niektorých lekárov, ktorí sa prebudili po tom, čo sa museli začať starať o covid pacientov aj na svojich oddeleniach a obmedziť tak alebo úplne zastaviť starostlivosť o nekovidových pacientov. Až keď uvideli, ako im pred očami zomierajú pacienti, z ktorých sú mnohí mladší než oni samotní, precitli. Uverili, keď uvideli. Dovtedy to boli len bľáboty nejakých trubirohov. Pokiaľ im covid nehodil bobek do piesočku, nebol to ich problém. Omyl. Covid sa týka všetkých. Rozdelil rodiny, zničil priateľstvá a ukázal, ako ďaleko od vyspelých krajín ešte sme.

Čo sme robili doteraz? Je ľahké ukázať na vládu, ktorá očividne mnohé veci podcenila a nezvládla, ale vinníkov mnohí nájdu aj pri pohľade do zrkadla. Oceňujem, že sa k výzve občanom pridávajú aj tí, ktorí boli doteraz ticho. Radšej teraz ako nikdy. No tisíckam obetí nerozhodnosti niektorých lekárov to už nepomôže. Prebuďte sa kolegovia, nespite už… lekármi nie sme len v našich ambulanciách a na oddeleniach pri lôžkach, toto poslanie si berieme aj domov. Vplývajte aj na svoje okolie a ak už nemáte odvahu postaviť sa šíreniu hlúposti, nenávisti a zla, tak aspoň buďte ticho a nerobte hanbu nášmu krásnemu povolaniu,“ napísal primár Kulkovský.

Covidová fraška

Slovensko sa jasne odčlenilo od vyspelých krajín. Je mi z mnohých lekárov v slovenských ambulanciách dnes totálne zle. Modlime sa, aby tých skutočných bolo oveľa viac. Lebo sa nám jedného dňa môže stať to, že so slovenským pasom či občianskym sa len tak kdekoľvek do sveta nedostaneme, lebo “slovenský covid pas”. A budeme si za to môcť len a len sami. Aj tým, že sme takýchto pomýlených a nezodpovedných lekárov nevysunuli na okraj spoločnosti s takým posudkom, že sa už nezamestnajú nielen na Slovensku, ale ani za hranicami. Lebo slovenský covid pas sa pre nielen civilizovaný svet môže veľmi rýchlo stať iba covidou fraškou.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)