Správy

Prezident Kiska bol u pápeža, odovzdal mu vianočné gule

Prezident SR Andrej Kiska absolvoval audienciu u pápeža Františka. Odovzdal mu dar zo Slovenska – štyri vianočné gule, ktoré vyrobili ľudia zo sociálne znevýhodnených skupín. Okrem toho pápeža pozval aj na návštevu SR. 

Pápež pri preberaní vianočných gúľ Kiskovi povedal, že ich nechá zavesiť na vianočný stromček v Dome svätej Marty, kde bude slúžiť omše až do Vianoc.

Jednu z vianočných gúľ vyrobili 7. decembra ľudia bez domova v bratislavskom centre Resoty Antona Srholca.


Zvyšné tri vianočné gule vyrobili ako dar pre Svätého otca rodiny so zdravotne hendikepovanými deťmi v košickom centre Liberta, deti a mladí dospelí v Detskom domove Turzovka a žiaci základnej školy v Spišskom Hrhove, na ktorej študujú aj Rómovia.

Slovenský prezident v mene svojich krajanov pozval hlavu katolíckej cirkvi aj na návštevu Slovenska. Pápež na pozvanie odpovedal, že v princípe ho prijíma, avšak jedným dychom upozornil, že má nabitý program.

Z FB prezidenta:

forto: FB KP SR

„SVÄTÝ OTEC BUDE MAŤ DARY ZO SLOVENSKA BLÍZKO SRDCA

Niet vzácnejšieho človeka na svete, ktorého môže prezident Slovenskej republiky stretnúť, ako Svätý otec. S veľkou úctou som išiel na dnešnú audienciu, ktorá bola druhá počas výkonu mojej funkcie.

A potešilo ma to dnes o to viac, že sa tak stalo v krásnej predvianočnej atmosfére a mohol som mu zaželať požehnané sviatky. Svätý otec František je stelesnením dobra, pozdravil som ho od všetkých našich občanov a najmä od veriacich. Pozval som ho na Slovensko a vyslovil som túžbu, že by sme ho radi u nás privítali.


Veľmi ho potešili darčeky, ktoré som mu priniesol a so záujmom si vypočul príbeh ich vzniku. Priniesol som mu štyri ručne vyrábané vianočné gule.

Prvú vyrobili deti so zdravotným postihnutím v centre Liberta v Košiciach. Druhú vyrobili deti z detského domova v Turzovke. Tretiu vyrobili rómske deti na základnej škole v Spišskom Hrhove a štvrtú guľu svojimi modlitbami ozdobili ľudia bez domova v Resotách Antona Srholca v Bratislave.

Sú to ľudia, ktorí si zaslúžia našu pozornosť, pochopenie a predovšetkým pomoc.

Svätého otca Františka to dojalo a povedal, že budú stále blízko neho na stromčeku v kostole Svätej Marty, kde máva omše. Dary zo Slovenska tak podľa neho bude mať stále blízko pri srdci.“

Môže vás zaujať:

Andrej Kiska: „Zdravú spoločnosť nemôže držať pokope slepá vernosť autorite štátu, ale iba vernosť hodnotám.“Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *