Prezident SZĽH: „Verím, že to čo videli na MS presvedčí aj tých čo nevedeli, že nevedia, že videli, že nevedia, a že budú chcieť vedieť.“

Dalito.sk/Odpočet prezidenta SZĽH Martina Kohúta po prvých desiatich hokejových rozhovoroch pre Dalito.sk/foto: Dalito.sk

Dalito má na základe mediálnej dohody so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) za sebou prvý balík rozhovorov s funkcionármi hokejových zväzov. Cieľom spolupráce je hovoriť o podmienkach a živote hokejového hnutia nahlas a pomenovať problémy, ktoré podľa funkcionárov bránia vrátiť slovenský hokej tam, kde kedysi patril. Medzi najlepších.

Dalito ponúka prvý mediálny odpočet prezidenta Martina Kohúta po prvých desiatich rozhovoroch a jeho názor na všetky problémy, na ktoré funkcionári poukázali a chcú riešiť. Vzhľadom na obšírnosť hokejovej problematiky sa redakcia rozhodla rozhovor nijakým spôsobom písomne neupravovať a zverejniť ho celý ako video (na konci tohto textu).

Odpočet prezidenta SZĽH Martina Kohúta po prvých desiatich hokejových rozhovoroch pre Dalito.sk/foto: Dalito.sk

Ponúkame vám prehľad otázok, na ktoré poukázali jednotlivé kluby, alebo vyplynuli z posledných udalosti na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2019. Prezident SZĽH nijakým spôsobom do prípravy  otázok nezasahoval a nežiadal ich ani vopred.

Každú otázku sme sa snažili prelinkovať s rozhovorom alebo článkom, ktorý sme na Dalito k tejto téme zverejnili. Postupnosť približných okruhov otázok je uvedená iba náhodne a neodzrkadľujú reálne časovanie.

Video je v plnom znení a prestrihy sú len technického charakteru.

 1. Prečo sa rozhodol už nekandidovať na pozíciu prezidenta SZĽH a či podľa neho Miroslav Šatan zvládne aj predpoklady vysoko skúseného obchodného manažéra, ktoré si funkcia prezidenta SZĽH jednoznačne vyžaduje.
 2. Prečo dodnes na Slovensku nepostavil 40 malých ľadových plôch, ktoré pri svojej kandidatúre pred troma rokmi sľuboval a čo podľa neho splnil a čo nie a prečo.
 3. Ak ho najbližšie zvolia do funkcie člena Výkonného výboru SZĽH, kde by navrhol postaviť veľké štadióny a prečo.
 4. O zlatých chlapcoch, či naplnili jeho predstavy, či ho nesklamali.
 5. O novej ľadovej ploche v Liptovskom Hrádku, kto je za tým naozaj.
 6. Prečo naozaj skončil hokejový expert JUKKA TIIKKAJA  a kto by ho mal nahradiť, kto u neho z našich hokejistov býval a vzdelával sa, kým si on plnil svoju misiu na Slovensku.
 7. Prečo je spokojný s 9. miestom Slovenska na MS. .
 8. Či je rád, že sa po rokoch opäť stretol a zhováral so Zdenom Cígerom.
 9. Čo odporúča urobiť pre to, aby sme boli na MS konkurencie schopní aj budúci rok a aká je odborná diskusia za zatvorenými dverami aj o práci šéftrénera brankárov Lašáka.
 10. Čo by urobil so ziskom z MS v hokeji.
 11. Prečo SZĽH stále naháňa deti na ľad, ktoré však nemajú už často aj kde trénovať.
 12. O výchovnom a štartovnom, ktoré mnohí označujú ako „výpalné“ a prečo za to SZĽH podľa neho nemôže.
 13. tréneroch, ktorí sa ledva uživia.
 14. O súťažnom oddelení, ktoré mnohé kluby označujú za kameň úrazu hokejových líg, aj o chybách trénerov, ktorých je viac ako kedysi.
 15. O rodičoch, ktorí sa stali „dojnými kravami“ hokejovej prípravy a výchovy budúcich reprezentantov.
 16. O podnetoch rodičov, ktorí upozornili na to, že pri reprezentáciách neplnoletých sú aj tréneri, ktorí na ľad prichádzali pod vplyvom alkoholu.
 17. O podnetoch a zvláštnych praktikách reprezentačného realizačného tímu, ktorí nútil reprezentantov zobrať domov aj 30 dresov, v noci ich prať a sušiť do rána.
 18. O zmenách na trénerských postoch bez trénerských licencií.
 19. O devastácii prirodzenej konkurencie klubov.
 20. Je zbytočné učiť niekoho, kto sa nechce učiť?
 21. Či sa zmení vzťah SZĽH k 1. hokejovej lige.
 22. O Igorovi Nemečkovi a jeho budúcnosti v SZĽH.
 23. O bratoch Hudáčkových.
 24. Aká funkcia by mu v budúcnosti vyhovovala v SZĽH.
 25. Čo bolo pre neho najťažšie.
 26. Prečo sa nemôžme tváriť, že hokej a politika spolu úzko nesúvisia a čo plánuje, ak na Slovensku po budúcoročných parlamentných voľbách nastane výrazná politická zmena.

Odpočet prezidenta SZĽH Martina Kohúta po prvých desiatich hokejových rozhovoroch pre Dalito.sk. 

https://www.youtube.com/watch?v=QUo4JyBRg-4&feature=youtu.be