PR články

Prežite tehotenstvo bez zbytočných problémov

Tehotenstvo je najkrajším obdobím v živote ženy a celkovo oboch partnerov. Celých deväť mesiacov bijú v jednom tele dve srdiečka a mnohé nastávajúce mamičky si tieto mesiace neuveriteľne užívajú. Prvý trimester je však veľmi nebezpečný. Mnohé ženy ho zvládnu bez ranných nevoľností.

Mnohé sa ich nevedia zbaviť ani v druhom, či treťom trimestri. Tehotenstvo je u každej ženy iné, preto predpokladať, že budete mať také tehotenstvo, aké mali vaše kamarátky, nemá zmysel. Prežite tehotenstvo bez zbytočných problémov a riaďte sa týmito radami.

Dávajte si pozor na stravu

Najväčšie problémy spojené s tehotenstvom môžu spôsobovať nevoľnosti (nielen ranné). V tehotenstve je potrebné dávať si väčší pozor na potraviny, ktoré tehotná žena skonzumuje. Je zbytočné sa vyhovárať, že v tehotenstve môžete zjesť všetko a bez obmedzenia. Je dokázané, že ženy, ktoré sa stravujú zdravšie, zvládajú celé tehotenstvo podstatne lepšie ako ženy, ktoré jedia všetko bez toho, aby vedeli, čo sa v danom jedle nachádza.

Vyberajte si kvalitné suroviny, jedzte predovšetkým zeleninu a nezabúdajte ani na príjem vitamínu C. Vaša imunita je v tehotenstve prirodzene oslabená a práve z tohto dôvodu sa odporúča zvýšiť príjem vitamínu C. Pozor na stravu by ste si mali dávať aj po narodení dieťatka. To, čo jete, má výrazný vplyv na trávenie vášho novonarodeného bábätka. Môže sa u neho dokonca objaviť dojčenská kolika.

Chráňte si zuby

V tehotenstve najviac trpia aj zuby. O to viac sa snažte jesť také potraviny, ktoré nepoškodzujú zubnú sklovinu, inak riskujete, že budete musieť po pôrode pristúpiť k radikálnemu kroku, a to trhaniu zubov.

Buďte pozitívne naladená

Stres má výrazný vplyv na všetky choroby. Výrazne však vplýva aj na vývoj mozgu plodu a pôrodnú hmotnosť dieťatka. V tehotenstve by sa ženy nemali vystavovať stresovým situáciám. Poraďte sa s lekárom, poprípade si nájdite cviky na zvládanie stresových situácií. Tehotným ženám výrazne pomáha tehotenská joga. Hoci sa im bude s narastajúcim bruškom ťažšie hýbať a sú nútené nosiť tehotenské rifle, tehotenská joga je prispôsobená práve budúcim mamičkách, takže nejakú veľkú záťaž očakávať nemusia.

Keď už sme pri tej tehotenskej joge, zvládnuť tehotenstvo bez zbytočných problémov dokážu jedine tehotné ženy, ktoré neodcudzujú pohyb. Pohyb je v tehotenstve veľmi dôležitý. Výnimkou sú len ženy, ktoré majú rizikové tehotenstvo, resp. hrozí im predčasný pôrod.

Vyskúšajte plávanie, ale aj obyčajné prechádzky.

Tehotné, pozor na lieky 


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *