PR články

Príďte si oddýchnuť do krásneho prostredia Nízkych Tatier

Vysoké a Nízke Tatry patria k najnavštevovanejším miestam na Slovensku. V týchto lokalitách častejšie stretávame národnosti, ktoré sme predtým u nás len málokedy stretávali. V Tatrách nájdete okrem Poliakov a Čechov dokonca aj Nemcov. Je všeobecne známe, že práve naše Tatry sú pre zahraničných turistov lákavejšie práve kvôli nízkym cenám. Pre našincov sú Tatry drahšie, no vždy sa dá nájsť ubytovanie, ktoré bude cenovo vyhovovať.

Ak by ste si záver letných prázdnin s deťmi chceli užiť v Tatrách, odporúčame vám Nízke Tatry, konkrétne Demänovskú dolinu a stredisko Jasná.

Hotel v Jasnej

V závere krásnej Demänovskej doliny nájdete rekreačné stredisko Jasná. V zimných mesiacoch býva vyhľadávané najmä kvôli lyžiarskym vlekom a väčšiemu výberu rôznych lyžiarskych zjazdoviek. V letných mesiacoch je Jasná vyhľadávaná hlavne kvôli turistike.

Ak by ste mali záujem o pekné ubytovanie, nemusíte sa báť, že by ste ho nezohnali priamo v tomto stredisku. Okrem krásnej prírody a čistého horského vzduchu tu nájdete moderný hotel v Jasnej, ktorý je moderne vybavený a spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších. Vybrať si môžete z ubytovaní, ktoré sa nachádzajú v samom centre Jasnej, ale ak chcete väčší pokoj, nájdite si skôr ubytovanie na okraji Jasnej.

Prechádzky po Jasnej a návšteva Demänovských jaskýň

Jasná je dlhé stredisko, v ktorom je naozaj čo pozerať. Nájdete tu dokonca a krásne ľadovcové pleso známe pod názvom Vrbické pleso. Prechádzky okolo neho sú priam stvorené pre romantiku. Vychutnáte si pohľady na krásne okolie plesa a uchváti vás aj pohľad na krásny hustý les.

Rodinám s deťmi odporúčame aj návštevu Demänovských jaskýň – Demänovskej jaskyne Slobody a Demänovskej ľadovej jaskyne. Do týchto jaskýň vám ale budú ďalekohľady zbytočné, tie skôr využijete na turistike. Nezabudnite si so sebou vziať teplé mikiny. V jaskyniach je teplota výrazne nižšia.

Turistika

Ak ste turisticky zdatný a plánujete podniknúť v prostredí Nízkych Tatier nejaké túry, odporúčame vám vyjsť si pod vrchol Chopku peši a následne vystúpať až na vrchol Chopku. Pod Chopok jazdievajú aj lanovky, avšak ak chcete pohyb, choďte peši.

Turisticky zdatnejším odporúčame túru až na najvyšší vrchol Nízkych Tatier – na Ďumbier. Ide o príjemnú, no zdĺhavú turistiku po hrebeni, ktorá vám ponúkne krásne výhľady nielen na Liptov, ale aj na Horehronie. Nezabudnite si so sebou vziať ďalekohľady a kvalitné švajčiarske nože. Nože by ste mali mať vždy pri sebe.

Príďte si oddýchnuť do krásneho prostredia Nízkych Tatier a vychutnajte si nielen krásne výhľady, ale aj prechádzky v krásnom čistom prostredí.

Slovenská hanba: Tatry zakrýva komín, ktorý nikdy nefungovalKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *