Správy

Prihláste sa do Letnej školy diplomacie Štefana Osuského

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok predstavil verejnosti nový projekt rezortu diplomacie určený pre mladú generáciu – Letnú školu diplomacie Štefana Osuského.

Cieľom projektu je podnietenie záujmu mladej generácie o dianie v zahraničnej politike, nadviazanie na históriu, hodnoty, tradície a životné príbehy popredných osobností slovenskej diplomacie, ako aj formovanie budúcich lídrov verejného a politického života na Slovensku.

„Veľmi mi záleží na mladej generácii a tento projekt je šancou práve pre ňu – pre mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o medzinárodné dianie a budúcnosť Slovenska im nie je ľahostajná. Som rád, že po komunikácii s vnučkou veľvyslanca Štefana Osuského žijúcou v Spojených štátoch amerických môže tento projekt niesť meno tak významnej osobnosti. Želám si, aby sme si pri budovaní našej zahraničnej služby nielen pripomínali významné osobnosti ako je Štefan Osuský, ale aj nadväzovali na ich hodnoty, životné príbehy a svedectvá, ktoré sú pre nás veľkou inšpiráciou,“ uviedol minister I. Korčok (nom. SaS).


Letná škola pre mladých nádejných diplomatov nesie meno veľvyslanca Štefana Osuského (1889-1973), ktorý sa ako politik a diplomat významným spôsobom zaslúžil za vznik Československa a svojimi myšlienkami medzinárodnej spolupráce inšpiroval aj Roberta Schumana pri položení základov budúcej Európskej únie.

Pilotný ročník letnej školy sa uskutoční už toto leto v termíne od 27. júna do 3. júla 2021.

Dvadsať úspešných uchádzačov bude môcť v lete absolvovať nielen klasické akademické prednášky, ale aj praktické workshopy s poprednými lektormi a osobnosťami diplomacie a verejného života na Slovensku. Súčasťou programu bude aj návšteva medzinárodných organizácií vo Viedni.


Podrobné informácie pre uchádzačov:

Uchádzači musia zaslať do 16. mája 2021 elektronickou formou vo formáte .pdf na adresu letnaskola@mzv.sk (predmet: „Prihláška“) nasledujúce dokumenty:

  • štruktúrovaný životopis v slovenskom jazyku (max. na dve A4), musí obsahovať aj kontaktné údaje – telefón a e-mailovú adresu
  • motivačný list (max. na jednu A4)
  • čestné vyhlásenie o ovládaní slovenského a anglického jazyka
  •  súhlas so spracovaním osobných údajov

Podrobné informácie k prihlasovaniu nájdu uchádzači na webovej stránke rezortu diplomacie na www.mzv.sk/letnaskola .

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *