Kultúra

Princezná Diana mala účinkovať v pokračovaní Osobného strážcu, potvrdil Costner 

Zosnulá britská princezná Diana mala účinkovať v pokračovaní romantického thrilleru Osobný strážca (1992). Potvrdil to hlavný predstaviteľ tohto filmu Kevin Costner, ktorého v utorok citoval denník The Guardian.

Diana sa mala objaviť po boku Costnera, ktorý v pôvodnom filme stvárnil agenta určeného chrániť popovú hviezdu v podaní medzitým tiež zosnulej americkej speváčky Whitney Houstonovej.

Deň pred haváriou


Podľa Costnerových slov sa princezná z Walesu, ako aj produkčný tím nevedeli dočkať začiatku nakrúcania.

„Štúdiu sa páčila myšlienka vytvorenia Osobného strážcu 2,“ pričom členka britskej kráľovskej rodiny sa mala zhostiť úlohy s „rovnakou tvorivou kapacitou ako Whitney,“ uviedol Costner pre stanicu People TV.

„Nikto o tom skutočne nevedel približne rok,“ prezradil americký herec a dvojnásobný držiteľ Oscara.

Costner po prvý raz prehovoril o tomto projekte v roku 2012, keď vysvetlil, že dej plánovaného filmu mal zahŕňať jeho postavu, chrániacu postavu Diany pred fanatickými fanúšikmi a paparacmi. Ich vzťah sa mal rozvinúť romanticky. Herec dodal, že scenár projektu sa mu dostal do rúk deň pred tragickou smrťou Diany pri autohavárii v Paríži na konci augusta 1997.

Aj intímne scény

Costner spresnil, že s Dianou diskutoval o plánovanom filme, predovšetkým o možnosti intímnych scén. Podľa neho rozhovory sprostredkovala Sarah Fergusonová, vojvodkyňa z Yorku a Dianina rodinná príslušníčka.


Britská kráľovná Alžbeta II. na kráľovskom tróne prednáša v parlamente tradičnú trónnu reč o programe britskej vlády na najbližší rok 18. mája 2016. FOTO TASR/AP

Osobný strážca zarobil 411 miliónov dolárov, čo z neho spravilo druhý komerčne najúspešnejší film roku 1992. Soundtrack, ktorý naspievala v tom čase 29-ročná Houstonová, je s predajom 45 miliónov kópií dodnes najlepšie predávajúcim sa albumom s filmovou hudbou všetkých čias.

Pre Houstonovú išlo zároveň o herecký debut.

Film, ktorý sa však nedočkal priaznivej odozvy kritikov, v roku 2012 adaptovali na divadelný muzikál, ktorý sa stále hrá v londýnskom West Ende. Houstonová zomrela náhle v tom istom roku po dlhom boji so závislosťou od drog a alkoholu.

Na archívnej snímke z 28. marca 1998 Whitney Houstonová a jej manžel Bobby Brown prichádzajú na módnu prehliadku Versceho v New Yorku. Whitney Houstonová, ktorá roky kraľovala popovej scéne až do doby, kým jej impozantný hlas a krásu poznačila závislosť na drogách, zomrela v sobotu 11. februára 2012 vo veku 48 rokov v Beverly Hills. FOTO TASR/AP

Môže vás zaujať:

Jedna z najpredávanejších umelkýň v intímnom aj surovom portréte. Whitney

 Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *