Stĺpčeky

Pripomínam: „Testovanie“ v Nitre

Premiér Igor Matovič včera ubezpečil primátora Nitry, že pri plošnom testovaní v žiadnom prípade nepoužijú testy RapiGEN, o ktorých kvalite sú závažné pochybnosti.

„TESTY V NITRE

Včera som hovoril s primátorom Nitry Marekom Hattasom o nevyhnutnosti nasadiť plošné testovanie celého okresu, tak ako svojho času na Orave – ktoré z najhoršieho slovenského regiónu urobilo najlepší na Slovensku


💚

Ubezpečil som ho, že v žiadnom prípade nepoužijeme testy RapiGen, o ktorých kvalite sú závažné pochybnosti.O ďaľším podrobnostiach o testovaní budeme informovať spoločne s pánom primátorom. #ZaZdravéSlovensko ,“ napísal na svojom sociálnom profile premiér Matovič (OĽaNO) 5. januára 2021.

Len, aby sa nezabudlo. Pripomínam, že ide o testy, ktoré vláda, resp. sám premiér v tichosti nakúpil od troch spoločností a Správa štátnych hmotných rezerv zverejnila zmluvy až 17.októbra 2020 – v deň, keď premiér oznámil svoj zámer plošného pretestovania celej krajiny.  

Testy RapiGEN v množstve milión kusov vtedy štátu predala firma Juhapharm s.r.o. za 4,29 milióna eur.  https://www.crz.gov.sk/data/att/2448151.pdf 

Ak teba boli nekvalitné, kto je za to zodpovedný? Alebo ich len tak „vyhodíme teraz do Dunaja“?

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)  


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *