3 odpovede

PS/SPOLU vysvetľujú  označenie „Kočnerova generácia“

PS/SPOLU zvolali tlačovú konferenciu pod názvom: Vieme, ako odstránime Kočnerovu generáciu a zabránime vzniku oligarchov v budúcnosti. Jej názov pobúril práve v čase, keď spoločnosťou rezonuje nechutná komunikácia údajne Kočnera a Zsuzsovej  cez Threem. Na sociálnych sieťach sa voči „Kočnerovej generácii“ mnohí ohradili a žiadali vysvetlenie, kto je podľa Progresívneho Slovenska a SPOLU „Kočnerová generácia“.

Voči názvu tlačovej konferencie sa okrem iných ohradila aj Moniku Kozelová (v posledných parlamentných voľbách bola ako nezávislá na kandidátke SaS), filantropka a nominantka na Krištáľové krídlo 2017, ktorá na Facebooku zverejnila status, ktorý vyvolal búrlivú diskusiu:

FB Monika Kozelová: „Názov tlačovky PS- „Vieme, ako odstránime Kočnerovu generáciu.“ Tak ja patrím do jeho generácie a týmto spôsobom si ma práve úspešne odstraňujete z portfólia voličov 😂😂😂
Tak to chcelo veľa odvahy zbaviť sa časti elektorátu v počte asi tak jeden milión, fakt to kvitujem😄 Toľko odvahy zatiaľ neprejavila žiadna politická strana 😂😂😂.“


O reakciu sme požiadali aj stranu PS/SPOLU. Na otázky Dalito odpovedala jej hovorkyňa Silvia Hudáčková.   

Koho konkrétne ste mysleli , ak píšete o Kočnerovej generácií?

Ďakujeme za otázky, dostali sme ich aj priamo na tlačovke, kde pán Truban vysvetlil, že tým myslíme generáciu politikov a ľudí v štátnej správe, ktorí priamo či nepriamo pomáhali Kočnerovi a ďalším oligarchom vytvoriť systém, ktorý viedol ku korupcii, sledovaniu novinárov a tragédiám.

Chápete rozčarovanie ľudí, ktorí sú síce rovesníkmi Kočnera, ale nie jeho podporovateľmi?

Rozhodne tým nemyslíme všetkých ľudí na základe veku.

Nemáte pocit, že by ste sa za toto označenie „Kočnerova generácia“ mali, aj v súvislosti s poslednými udalosťami, ospravedlniť? Uvádzate ho aj v poslednej správe v čase, keď ľudia na toto pomenovanie môžu byť naozaj veľmi citliví.


Naozaj sme tým nemysleli všetkých ľudí na základe veku, dokonca ani tých, ktorí s Kočnerom nejako prišli do kontaktu, ale nepaktovali s ním.

Beblavý: „Byť v politike je ako prechod kanálom. Nie je vábny, ale má zmysel.“Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *