Putinova vojna vraj zničí Rusko. Rusi si však ďalej užívajú napriek sankciám

Dalito.sk/Ostrov v Maldives s nápismi turistov do piesku/foto: Dalito.sk

UPOZORNENIE: Primitívny a zlý človek, ktorý možno chýbal v škole alebo mu to doma nemal kto vysvetliť tieto riadky nikdy nepochopí.

V Indickom oceáne som ležala s výčitkami svedomia pre okupáciu Ukrajiny. Pripomínala mi ju aj recepčná v rezorte, na ktorej bolo vidieť, že nie je domáca. So slzami v očiach sa priznala, že je z Ukrajiny, kde má celú rodinu.  

Malý a tichý ostrov s neuveriteľne priezračnou vodou a bielymi lagúnami bol po pandémii a ruskej okupácii Ukrajiny ako balzam na dušu. Z Viedne som odlietala aspoň s pocitom, že na civilizovanú Európu môžu nevychovaní Rusi zabudnúť a aj ten rubeľ padal a padal… Áno, doplatia na to aj najchudobnejší v Rusku, čo ale urobili preto, aby sa dnes nemusel celý svet pozerať na zábery z Buči či Boroďanky? A hlavne najbližší obetí?!

Na obzore jachty

Tešila som sa z každej, aj keď iba marketingovej informácie, o zhabaných jachtách ruských oligarchov. O tom, ako vraj Rusi takmer nikde neodletia, ako ich jachty nemajú kde tankovať, ako voliči Putina prišli o úspory a kreditné karty, sociálne siete aj svetové značky, ako Švajčiari odmietajú Putinove milenky, či Briti Lavrovovu dcéru…  Ako príčetní a vzdelaní Rusi utekajú z Ruska a ako s ruskými zástavami bez červenej demonštrujú po demokratickom svete. Na bielom piesku s tvárou do slnka som z toho mala dobrý pocit až…

Až som ruské jachty oligarchov videla úplne jasne na obzore vedľa tankera pre výletné lode. Boli tak blízko až mrazili. Pobrežná stráž Maldives tam síce krúžila, ale neurobila nič. Zrazu ich v rezorte pribudlo toľko, až z toho napínalo. Stredná a vyššia ruská trieda, ktorá dnes síce odletí len jedným smerom, ale sú všade. Mladí aj starí aj s bábuškami-opatrovateľkami. Často šťastní mladomanželia na svadobnej ceste, ktorým je vojna ukradnutá. Platili dolármi akoby nič, vrátane bankových kariet. Vysmiati od ucha k uchu im patril celý svet. Čím arogantnejší, tým „baľšoje Rusko“. Malí aj veľkí Rusi v hotelom butiku tak ponižovali predavačky, až museli zakročiť hostia z civilizovaných krajín. Taký nenávistný výraz tváre desaťročných detí z Ruska som v živote nepocítila. V živote.

Vraj sankcie

Vraj Putinová vojna zničí Rusko lebo sankcie… Tak teda, vážení politici, ja som akože „dopad sankcií na ruskú ekonomiku“ zažila na vlastnej koži. Vlastne nezažila, pretože Rusi si na Maldives aj dnes žijú ruka hore. Ako zaznelo v spravodajstve ČT: „Prišiel som o prácu? Nevadí, nájdem si inú, voľných miest je dosť. Nemôžeme cestovať po Európe? Nevadí, budeme spoznávať Áziu,“ smiali sa v reportáži Rusi z európskych sankcií.

„Čo my s vojnou na Ukrajine máme? Veď to je politika,“ povedali mi ruskí mladomanželia na dovolenke, keď ma oslovili a ja som si neodpustila, či im nie je trápne si dnes užívať, kým ich Rusko zabíja na Ukrajine aj malé deti. „Je to politika, nás sa to netýka,“ reagovali mladomanželia vymletí ruskou propagandou, ktorí evidentne raz splodia ďalšiu vymletú generáciu.  

Rozdupú ich Rusi, svet dokreslí

Rusi si dnes užívajú ďalej po svete. Sú všade a sú rovnakí. Arogantní, nevychovaní a povýšeneckí. Tých ostatných, ktorí sa za Rusko hanbia počuť v uliciach miest. A aj v Indickom oceáne ich odsudzuje civilizovaný svet. Rovnako ako na maličkom ostrove, kde sa arogantní Rusi denne zobúdzali a zaspávali s nápismi do piesku okolo celého ostrova. Stojíme pri Ukrajine! A pri každom prípitku dovolenkárov počúvali Sláva Ukrajine! Pri prechádzkach po pláži museli denne vysvetľovať deťom, čo to tá Ukrajina v srdci znamená a aj iné nápisy.

Civilizovaný svet je nádherný. Dodnes dostávam fotografie sŕdc z celého ostrova. „Maľovacia štafeta“ do piesku tam funguje dodnes. Dovolenkári prichádzajú a odchádzajú, ale srdcia ostávajú. Každý deň nové. Vždy, keď ich zaleje voda alebo rozdupú Rusi a ich deti. Snáď sankcie časom naozaj zaberú, a možno aj nové z ďalšieho balíka, ale zatiaľ to tak nevyzerá, milí politici! A rubeľ zasa posilňuje…

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)