Šport

Ramsay pred Ruskom: „Musíme hrať múdrejšie a zlepšiť prihrávky.“ 

Slovenskí hokejisti nastúpia na druhý zápas na Nemeckom pohári proti olympijskému výberu Ruska (sobota o 17.00 h) s tromi zmenami v zostave. Do nej sa dostanú obranca Peter Čerešňák a útočníci Michal Krištof s Dávidom Šoltésom, ktorí v úvodnom stretnutí nehrali. Do bránky by sa mal opäť postaviť Jaroslav Janus. Tréner Craig Ramsay chce proti „zbornej“ čo najviac držať puk a nepúšťať jej hráčov do kombinácií.
Trojica nových hráčov nahradí v zostave Juraja Mikuša, Marcela Haščáka a Miloša Bubelu, ktorí by sa mali vrátiť v záverečnom nedeľňajšom stretnutí. V piatok bol na turnaji voľný deň a Slováci počas neho absolvovali jeden tréning.

„Viac sme sa rozprávali ako pracovali, keďže máme tri zápasy v priebehu štyroch dní. Snažíme sa vyladiť niektoré detaily, ako a kde si chceme prihrávať, ako prijať prihrávky a ako otvárať priestor a nie korčuľovať len tak dokola,“ povedal hlavný tréner po tréningu.

Jeho zverenci prehrali úvodný duel tesne 2:3, keď nezvládli nápor súpera v druhom dejstve. Ramsay sa chce v ďalšom stretnutí s Ruskom vyvarovať viacerých chýb. „Chalani tvrdo pracujú, ale je to skôr o tom, robiť veci múdrejšie. Nespochybňujem ich snahu, ale chcem im pomôcť pochopiť, čo od nich vyžadujem, kam majú ísť a ako hrať,“ zdôraznil.


Rusko priviedlo do Krefeldu opäť takzvaný olympijský výber hráčov do 23 rokov. Napriek tomu, že ide o mladých hokejistov, všetci už pôsobia v druhej najlepšej súťaži na svete v Kontinentálnej hokejovej lige.

„Hrajú podobne ako všetky ruské tímy. Sú talentovaní, majú dobrú techniku a dobre korčuľujú. Sú veľmi dobrí s pukom. Práve preto sme na tréningu hovorili o tom, že ak ho nemajú, nie sú lepší ako ostatné tímy. Takže naša priorita je držať puk na našich hokejkách a tlačiť sa na bránku,“ uviedol Ramsay.

Proti „zbornej“ absolvuje premiéru na turnaji obranca Peter Čerešňák. „Dostal som deň voľna, cítim sa fajn a to je hlavné. Často nedostanem príležitosť pozerať hokej zhora, keď tak len v televízii. Mne osobne sa to páčilo, bolo to hore – dole, mali sme šance, no škoda, že sme ich nevyužili. Švajčiari nás potom potrestali v presilovke. S Rusmi musíme stále jazdiť, ak s nimi dokážeme korčuľovať, môžeme nad nimi vyhrať,“ povedal dvadsaťpäťročný obranca Plzne.

„Bude to ťažký zápas, ako každý s Ruskom. Aj keď je to B-čkový tím, všetkých hráčov majú z KHL. Dôležitá bude bojovnosť, musíme vyhrávať osobné súboje a potom budeme mať šancu na úspech,“ povedal Michal Krištof.

Aj keď vo svojom klube Kärpät Oulu vo Fínsku hrá skôr na kraji, v národnom tíme sa predstaví opäť na pozícii centra s krídlami Radovanom Puliš a Dávidom Šoltésom. „Lepšie sa cítim v strede, je tam viac miesta a môžem byť viac kreatívny ako na krídle. Takže som rád a verím, že nám to zajtra pôjde,“ dodal Krištof.

Môže vás zaujať:


Craig Ramsay: „Každý z piatich môže skórovať.“Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *