Šport

Reakcia Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na otvorený list Richarda Kapuša

Dalito.sk požiadalo hovorcu mesta Bratislavy Petra Bublu z kancelárie primátora o reakciu na zverejnený otvorený list bývalého profesionálneho hokejistu, reprezentanta, SLOVANISTU, dnes trénera mládeže. Na dalito.sk ho exkluzívne zverejnil Richard Kapuš. Aktuálne zdôraznil, že vo svojom liste nepíše o osobách a neobhajuje žiadnu osobu. Píše čisto o značke SLOVAN, jeho histórii, o belasých. 

Sport.aktuality.sk dnes uviedli, že svojimi slovami nepriamo poukazoval na Bratislava Capitals, ktorí sa snažia týždennými nájmami obsadiť domovský stánok HC Slovan Bratislava. Pozadie tohto tímu má však tvoriť manažment Banskej Bystrice, čo sa nepáči Richardovi Kapušovi, ktorý to dal aj rázne najavo. Richard Kapuš naďalej trvá na tom, že sa do žiadneho klubu nepustil. Pre dalito.sk opäť zopakoval, že ak na Slovensku vznikne nový hokejový klub, ktorý zvýši konkurenciu v slovenskom hokeji bude prvý, ktorý mu bude tlieskať.

Reakciu Hlavného mesta SR Bratislava prinášame v plnom znení. Aj na zverejnené fotografie nového primátora Matúša Valla v dresoch Bratislava Capitals, ktoré sa objavili v diskusiách na sociálnych sieťach po zverejnení otvoreného listu Richarda Kapuša bratislavskému zastupiteľstvu a fanúšikom hokeja.


„Nie je nám celkom zrejmé, čo má byť zámerom otvoreného listu. Nikto nemá záujem na tom, aby Slovan v Bratislave skončil. Vedenie Bratislavy vždy hovorilo, že Slovan do Bratislavy patrí. Na druhej strane bola ale povinnosť vedenia magistrátu chrániť mesto a STaRZ, keďže záväzky HC Slovan voči mestskej organizácii STaRZ sa vyšplhali nad milión eur. To, čo vedenie mesta od začiatku od Slovana žiadalo, bolo uhradenie všetkých záväzkov ak chce aj do budúcnosti využívať priestory Zimného štadióna O. Nepelu.

Zároveň sme vždy verejne deklarovali, že po uhradení všetkých záväzkov sme pripravení rokovať o novej zmluve. Vieme sa rozprávať napríklad o tom, či Slovan k tomu, aby hral hokej, potrebuje mať v nájme aj bufety, všetky skyboxy. Alebo či mu ponechať len zázemie potrebné k hokeju. V tomto je mesto ochotné rokovať.

Chceme, aby štadión fungoval efektívnejšie, aby mesto na ňom netratilo a aby sa Slovan venoval v prvom rade hokeju. Peniaze boli v júli pripísané na účet. Sme so Slovanom v diskusii. Hovoríme spolu o podmienkach, za akých si vieme predstaviť ďalšie pôsobenie klubu na zimnom štadióne O. Nepelu. Samozrejme aj s prihliadnutím na skúsenosti z minulých rokov, ale aj reflektujúc skutočnosť, že Slovan už nehrá KHL.

Zatiaľ táto debata uzatvorená nie je. V každom prípade našim záujmom je, aby sme zabezpečili maximálnu využiteľnosť štadióna. Pokiaľ sa nemýlim, platí úzus, že hokejový klub môže nastúpiť do ďalšieho ročníka ligy až vtedy, keď má vyrovnané svoje záväzky voči hráčom. Nie je preto nič neobvyklé, keď sme rovnaký úzus aplikovali aj na dlhy klubu voči mestu za užívanie štadióna. Po tom, čo Slovan svoj dlh zaplatil, nám už ide len o nájdenie takej podoby vzťahu mesta a klubu, kde si každý bude plniť svoje záväzky – klub voči mestu aj mesto voči klubu.

Čo sa týka priloženej fotografie, ide o fotku z tretieho ročníka amatérskeho hokejového turnaja Amateur Hockey Cup. Keďže turnaj sa v apríli tohto roka odohrával pod záštitou mesta, primátor s viceprimátorom ho podporili aj aktívnou účasťou a takýmto spôsobom vyjadrili podporu amatérskemu športu v Bratislave. Primátor o tomto otvorene verejne informoval.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo v drese Bratislava Capitals. Podľa hovorcu mesta aj táto fotografia je z tretieho ročníka amatérskeho hokejového turnaja Amateur Hockey Cup. Keďže turnaj sa v apríli tohto roka odohrával pod záštitou mesta, primátor s viceprimátorom ho podporili aj aktívnou účasťou a takýmto spôsobom vyjadrili podporu amatérskemu športu v Bratislave. Team Bratislava, na ktorého súpiske bol aj Matúš Vallo a Juraj Káčer, odohral svoje zápasy v základnej skupine v piatok 26.04. a následne v sobotu 27.04. Preto iná farba dresov na dvoch fotografiách/foto: zdroj: FB

Podobne podporil aj iné športové akcie v meste, napríklad v júni tohto roka si zabehol na ČSOB Marathon, o čom rovnako verejne informoval. Ale podobne podporuje aj iné akcie, napríklad v máii vystúpil a zahral na basgitare na koncerte bratislavskej ZUŠ M. Ruppeldta pri príležitosti 100. rokov od založenia(rovnako je k tomu verejne dostupné video).


Peter Bubla

hovorca

Oddelenie komunikácie a marketingu
Kancelária primátora

Hlavné mesto SR Bratislava“

KTO JE BRATISLAVA CAPITALS

Bratislava 7. augusta (TASR) – „Náš tím, naše mesto, naša vášeň“.

S týmto heslom vstupuje do novej kapitoly svojej existencie klub HC Bratislava, ktorý bude od sezóny 2019/20 vystupovať pod názvom Bratislava Capitals. Okrem mena a marketingového pojatia vstúpi do I. ligy aj s najvyššími ambíciami a to vyhrať ju a postúpiť do Tipsport ligy. K tomu majú pomôcť skúsený hlavný tréner Peter Oremus s asistentom Michalom Hudecom, či ostrieľaní hráči – brankár Peter Hamerlík, obrancovia Karol Sloboda, Lukáš Bohunický a útočníci Marek Slovák, Dávid Buc či Erik Selleck.


Prezidentom klubu je bývalý útočník Dušan Pašek ml., športový manažér Július Koval, ktorý bude naďalej vykonávať rovnakú úlohu aj v HC’05 Banská Bystrica. „V nasledujúcej sezóne sa bude písať nová história klubu. HC Bratislava vznikol v roku 2015, v uplynulom roku pôsobil v I. lige a teraz prešiel rebrandingom. Od novej sezóny budeme vystupovať pod názvom Bratislava Capitals s novým logom aj dresmi. Hlavným cieľom je úspešné pôsobenie v I. lige, čo znamená vyhrať ju a následne postúpiť do najvyššej slovenskej súťaže,“ povedal Pašek ml.

Okrem Oremusa a Hudeca sú v realizačnom tíme aj tréner brankárov Roman Mega a kondičný tréner Ján Kovačič. „Podarilo sa nám zložiť kvalitný realizačný tím. Sme veľmi šťastní, že Peter Oremus prijal našu ponuku a stal sa súčasťou nášho mužstva, ako asistent bude pôsobiť Michal Hudec známy z pôsobenia v Banskej Bystrici. Veríme, že tento tandem potvrdí svoje kvality,“ povedal Koval.

Klub chce pracovať na troch hlavných pilieroch, tými sú kvalita, poctivosť a profesionalita a zábava pre všetkých. Capitals chcú pritiahnuť na tribúny čo najviac fanúšikov, radi by tam videli rodiny s deťmi. „Preto pre nich pripravujeme zábavné atrakcie, rôzne súťaže a ďalšie zaujímavosti. Chceme, aby si všetci ľudia z Bratislavy a blízkeho okolia našli cestu na štadión a prišli nás povzbudiť,“ pokračoval Pašek.

Capitals chcú hrať svoje domáce zápasy na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, na ktorom už prebieha predsezónna príprava. Dohoda zatiaľ funguje na základe objednávok, no zároveň prebiehajú rokovania s mestom o nájomnej zmluve. Na štadióne by tak v nasledujúcej sezóne mali pôsobiť dva kluby, Capitals aj Slovan Bratislava. Prvoligový účastník chce postupom času zabojovať o bratislavských fanúšikov so stálicou slovenskej hokejovej scény. „V prvej sezóne budeme hrať v iných súťažiach, pevne veríme, že v ďalšej už spolu. Slovan berieme a budeme brať ako našu konkurenciu,“ doplnil Pašek.

Prezident klubu informoval, že Bratislava Capitals, respektíve spoločnosť HC Bratislava s.r.o. prebrala všetky záväzky svojho predchodcu z uplynulej sezóny a momentálne pracuje na ich vyrovnaní. „Nejaké sme už splatili a ostatné by sme mali dotiahnuť v najbližšom období.“

Vedeniu Capitals sa podarilo zložiť veľmi zaujímavý káder, ktorý by bol konkurencieschopný aj v najvyššej súťaži. Okrem finančnej stránky, rozpočet na platy na celú sezónu je do 500.000 eur, motivovali hráčov aj jasnou víziou. „Dokázali sme zostaviť slušný tím, v bránke bude jednotka Peter Hamerlík, v obrane je dostatok fyzických i kreatívnych hráčov a bude vzbudzovať rešpekt na prvoligových ihriskách. Veľmi kvalitný je aj útok. Veríme, že sa nám podarí dosiahnuť to, čo od týchto hráčov očakávame,“ uviedol Koval s tým, že káder by sa v priebehu roka už nemal výraznejšie meniť. „Som rád, že sa nám podarilo poskladať takýto tím a myslím si, že by mohol pritiahnuť dostatok fanúšikov na tribúny.“

V hre je aj istá forma spolupráce s trojnásobným šampiónom Tipsport ligy Banskou Bystricou. „Nepôjde o farmársku spoluprácu, ale keďže pôsobím tu aj v Bystrici, dá sa predpokladať, že niečo vznikne. Napríklad, že by sme dali mladším hráčom z Bystrice šancu vyskúšať seniorský hokej v Bratislave,“ uviedol Koval.


Medzi lídrov tímu by sa mal zaradiť Marek Slovák. Tridsaťročný center odohral uplynulé roky prevažne v rodnej Nitre, s ktorou získal dva ligové tituly. Po sezóne sa mu však skončila zmluva, na predĺžení sa nedohodol a tak sa rozhodol pomôcť novému bratislavskému projektu. „Chcel som stáť pri niečom novom, pri niečom, čo sa tvorí a môže byť veľké. To bola prvá myšlienka, ktorá mi napadla. Samozrejme, presvedčili ma aj ľudia, ktorí sú vo vedení. Sú to profesionáli, s Dušanom Pašekom som hrával, poznám ho niekoľko rokov a o to bolo jednoduchšie rozhodovanie. Je to výzva a ja mám rád výzvy,“ povedal pre TASR.

káder Bratislava Capitals na sezónu 2019/20:
brankári: Peter Hamerlík, Matej Gajan, Matej Mega
obrancovia: Karol Sloboda, Lukáš Bohunický, Matej Bača, Ivan Jankovič, Vladimír Lukáčik, Matúš Juriga, Ryan Martinelli
útočníci: Félix Petrinec, Tibor Varga, Róbert Varga, Marek Slovák, Dávid Buc, Marcel Holovič, Denis Hudec, Martin Kalináč, Filip Surovka, Michal Šálka, Erik Smolka, Patrik Danišovský, Eric Selleck


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *