Správy

Reakcia prezidentky na prepustenie D. Trnku

Kancelária prezidentky Slovenskej republiky vydala správu a reakciu Zuzany Čaputovej na prepustenie zadržaného bývalého Generálneho prokurátora SR Dobroslava Trnku, ktorého včera zatkla a z domu odviezla NAKA.

„Všetci sme počuli nahrávky rozhovorov medzi Mariánom Kočnerom, Dobroslavom Trnkom a Jánom Počiatkom a to, čoho sme boli svedkami, je v ostrom kontraste s výsledkom postupu orgánov činných v trestnom konaní. 

V takomto spoločensky vážnom prípade aj s ohľadom na to, že ide o bývalého generálneho prokurátora, takto rozdielne názory v jednej veci zo strany orgánov činných v trestnom konaní znova len oslabujú dôveru v spravodlivosť. 


Budem sa preto na odpovede pýtať generálneho prokurátora a policajného prezidenta, ktorých pozvem na stretnutie do Prezidentského paláca.“

Bezprostredne po zadržaní Dobroslava Trnku 16. 1. 2020 prezidentka SR uviedla:

„Správa o zadržaní jedného z bývalých najmocnejších mužov v štáte, Dobroslava Trnku, je pre spravodlivosť na Slovensku prelomová. Platilo by to tiež o hociktorom inom štáte, kde by sa šéf prokuratúry ocitol za mrežami a čelil by rozhodovaniu o väzobnom stíhaní za trestnú činnosť.

Aby mohol nastať v našej justícii skutočne očistný proces, potrebujeme poznať pravdu a tú sa, verím, dozvieme v spravodlivom procese s pánom Trnkom aj so všetkými ďalšími, ktorí sa s ním na zneužívaní spravodlivosti podieľali.

Úlohou prokuratúry, súdov a polície aj naďalej zostáva vysporiadať sa s tými z vlastných radov, ktorých kredit vyvoláva oprávnené pochybnosti verejnosti a znižuje autoritu a dôveryhodnosť týchto inštitúcií. Každý krok k očiste dôveru posilňuje.“

Na facebookovom profile prezidentky je k dispozícii aj video. 
https://www.facebook.com/zcaputova/videos/2471393279656121/Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *