Recept bez námahy: antikoncepčné, chrumkavé, pečené zemiaky

Dalito.sk/foto: Dalito.sk

Tento recept milujem. Nevyžaduje si totiž takmer nič. A už vôbec nie energiu a takmer žiadne peniaze. Ideálny recept pre náročné jazýčky, ktorým sa však nechce, po celom dni v práci, prestáť ešte aj v kuchyni. Však to nedáva zmysel!

Kašlite na to, dnes nevarte, vlastne iba trochu a užite si radšej večer. Tieto zemiaky ma vždy zachránia, pretože mi doma vlastne nikto nepríde na to, že som takmer nemusela ani pohnúť prstom a večera je na stole.

Na zimné dlhé večery priam ideálne jednoduché ku krbu, či k televízoru. A stačí tak málo, okrem toho, že po ich konzumácii radšej na seba nedýchajte.  Aj pre to ich doma zo žartu voláme aj antikoncepčné.

Toto je recept, ktorý zvládne naozaj každý a vlastne na ňom nemá čo pokaziť. Iba ak mu zemiaky v rúre zhoria. Ale aj na to už myslia najmodernejšie domáce spotrebiče, na ktorých si môžete nastaviť čas pečenia spolu s varovným zvukovým signálom.

Ako vždy, nemali sme doma nič. Veď som doma nebola mesiac. Iba zemiaky, cesnak, cibuľu… a kúsok zamrazeného syru, ktorý sa veľmi rýchlo rozmrazil. Vždy, keď totiž niekde odchádzame, všetko, čo by sa zatiaľ pokazilo, dáme zamraziť alebo susede. Často nás to pri návrate domov zachránilo od utrpenia z hladu.

SUROVINY

Zemiaky, olej, cibuľa a cesnak v celku, soľ, maslo+2 strúčiky cesnaku

POSTUP

 1. Z chladničky vyberiem maslo, aby bolo čo najmäkšie.
 2. Rúru si vyhrejem na 220 stupňov Celzia.
 3. Cesnak a cibuľu očistím od najhrubších šupiek, ale nie všetkých. Korene odrežem, aby som ich vedela postaviť na plech.
 4. Zemiaky poriadne poumývam pod vodou aj so šupkou a nakrájam na kolieska. Ak sú menšie, na polovičky.
 5. Na plech pokvapkám trochu oleja, ktorý rozotriem jedným zemiakom.
 6. Na plech poukladám zemiaky, osolím a trošku pokvapkám vodou, len tak, čo som nabrala do jednej ruky. Medzi zemiaky pridám cesnak a cibuľu v šupke.

  foto: Dalito.sk

 7. Šupnem do rúry a pečiem asi 20-30 minút. Vyberám ich podľa sfarbenia, ale aj vône, ktorá sa začne šíriť celým bytom.
 8. Kým sa zemiaky pečú, dva pretlačené strúčiky cesnaku zmiešam s maslom.
 9. Hotovo. Neskutočne chutná a nenáročná chuťová bomba najmä na dlhé zimné večery.

ODPORÚČANIE

Niekedy doma máme iba zemiaky. Aj bez masla sú výborné, len tak solené ako čipsy. Vynikajúce sú aj suché s plátkom syra. Systém, v jednej ruke zemiak, v druhej syr. A večer sa môže začať…

Recept s príbehom: zázračný, antivirotický, domáci šalviový sirup