Rekonštruujete byt? Investícia do kvality sa skutočne oplatí

Dalito.sk/ilustračné foto: YAKOBCHUK VIACHESLAV / Shutterstock
PR -

Kompletná rekonštrukcia bytu sa nedá spraviť za víkend. Aj v prípade, že si na jednotlivé rekonštrukčné práce najmete šikovných majstrov, budete si musieť na bývanie v novom alebo teda v zrekonštruovanom, počkať.

Šetriť na kvalite materiálov a zariadenia sa nie vždy oplatí

A ak si byt rekonštruujete svojpomocne, okrem času vás to bude stáť aj nemálo síl a na konci rekonštrukcie si určite poviete, že nechcete nič meniť aspoň niekoľko rokov. A v podstate každý, kto práve absolvoval kompletnú rekonštrukciu bytu, očakáva, že nové zariadenie mu vydrží dlhé roky bez problémov.

Na to však treba myslieť už pri samotnej rekonštrukcii a pri kupovaní materiálu, či zariadenia pre vašu vynovenú domácnosť. Za každú cenu šetriť sa totižto nemusí oplatiť a ak sa chcete vyhnúť neplánovaným výdavkom v blízkej budúcnosti, investujte do kvality a trvácnosti.

Podlaha, ktorá prežije desaťročia

Ako príklad môže poslúžiť podlaha. Dlhú trvácnosť aj v prípade, že bude podlaha pravidelne vystavená vode, vám zaručia vinylové podlahy. Nepatria však k najlacnejším a tak sa z podlahy stáva položka, ktorá dokáže ukrojiť značnú časť rozpočtu na rekonštrukciu, obzvlášť ak ide o byt s väčšou rozlohou.

Avšak môžete si byť istý, že nech už zvolíte akékoľvek prevedenie vinylovej podlahy, vrátane o niečo netradičnejšej, ale zároveň štýlovej vinylovej podlahy Herringbone, jej výdrž budete rátať na desaťročia. A to predsa chcete, no nie?

Žiadne uvoľnené dvierka, či padajúce výklopy

Mať podlahu, ktorá vydrží, je samozrejme potrebné, nechcete predsa po pár rokoch od rekonštrukcie kompletne „vypratať“ celý byt, aby ste mohli podlahu vymeniť. Aj nábytok by však mal niečo vydržať, hlavne ak ste si zaň priplatili s očakávaním vyššej kvality.

Najviac namáhanými časťami nábytku sú však tie, ktoré sú pri bežnom pohľade skryté. Áno, hovoríme o nábytkových kovaniach. Všetky závesy, výklopné mechanizmy, zásuvkové výsuvy, či  posuvné systémy sú v „prevádzke“ na dennej báze a preto by ste si mali pri výbere nábytku všímať okrem dizajnu aj kvalitu práve týchto častí, aby vás po chvíli používania nečakali nepríjemne prekvapenia.