Rekonštruujete obývačku? Docieľte, aby vám vydržala naozaj dlho

Dalito.sk/ilustračné foto: HamsterMan / Shutterstock.com
PR -

Akákoľvek rekonštrukcia domácnosti aj ak ide len o jednu miestnosť, by mala vydržať čo najdlhšie. Na jednej strane z kvalitatívneho hľadiska, aby sa nový nábytok hneď nerozpadol, ale aj čo sa týka dizajnu, aby sa nestalo, že miniete nezanedbateľnú sumu na kompletnú prerábku, napríklad vašej obývačky a o rok zistíte, že vyzerá staromódne.

Začnite výberom kvalitnej podlahy

Kde pri tej spomínanej obývacej izbe (ale nie len pri nej) začať? Samozrejme od podlahy! A hneď je potrebné zbystriť pozornosť a dobre si rozmyslieť, akú podlahu si vyberiete. Ak totižto zvolíte zle, nemôžete ju jednoducho vymeniť ako poličku.

Keďže obývacia izba je nielen miestom rodinného oddychu, ale aj akousi reprezentačnou miestnosťou, kde prijímame návštevy, mali by sme sa v nej jednak cítiť dobre a taktiež by aj mala dobre vyzerať. A to sa týka nielen veľkých kusov nábytku, ale aj rôzneho bytového textilu a podobných „drobností“.

Keďže doba kobercov, ktoré pokrývali celé miestnosti, sa skončila, „imidž“ miestnosti vo veľkej miere vytvára samotná podlaha. Do obývačiek (ale aj do spální, detských izieb, či pracovní) sú skvelou voľbou kvalitné drevené parkety ter Hürne. Okrem dlhej životnosti majú drevené parkety skvelý nadčasový dizajn a dokážu v miestnosti vyčariť príjemnú, hrejivú atmosféru. Môžu sa pýšiť aj dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Moderné minimalistické obývačky sú nadčasové

Podlahu máme, môžeme zariaďovať. Štýlové moderné obývačky sa vyznačujú minimalistickým štýlom, ktorý nahráva dlhovekosti. Samozrejme, po dizajnovej stránke. Aby to tak bolo aj po kvalitatívnej, je potrebné dobre zvážiť, kde nábytok nakúpite. Rekonštrukcia je investíciou na niekoľko rokov, tak sa nebojte investovať. Oceníte to, keď vám bude nový nábytok slúžiť dlhé roky bez toho, aby na ňom bolo badať jeho vek.

Spomenuli sme, že doba kobercov po celej miestnosti skončila, ale to neznamená, že skončila doba kobercov všeobecne. Obzvlášť vo väčších obývačkách sa bude skvelo vynímať koberec, ktorý pokryje časť miestnosti, napríklad v okolí sedacej súpravy alebo ak vám v obývačke vznikla veľká voľná plocha, ktorú tak môžete „rozbiť“ a dodať vašej obývačke osobitý štýl.