Renomovaný fotograf zvečnil stredoveké Slovensko

Dalito.sk/Slovensko - príbeh stredoveku/foto: Tomáš Hulík

Slovensko – príbeh stredoveku je veľká a reprezentačná kniha renomovaného fotografa a dokumentaristu Tomáša Hulíka. Ten na svojich potulkách Slovenskom zvečnil známe aj menej známe stredoveké sakrálne aj svetské stavby Slovenska do viac ako 200 fotografií.

V knihe nechýbajú slovenské a anglické texty, ktoré spolu s obrazom navodzujú pre čitateľa čarovnú atmosféru.

Aké bolo stredoveké Slovensko? Naše územie vtedy doslova žilo, bolo aktívne a dynamické. A v tom čase vzniklo množstvo nádherných, známych aj neznámych pamiatok. Sú tajuplné i mystické a fotograf Tomáš Hulík ich zachytil naozaj majstrovsky. Fotografie pamiatok od Slovanov až po gotiku.

Hulík je pán fotograf, ktorý si dokáže počkať a vystihne ten správny moment na zachytenie objektu. Poznáme ho ako fotografa divokej prírody, kde už nezaváhame…a teraz nás presvedčil, že je zručný aj pri fotený stavieb.

Vybral naozaj zaujímavé stredoveké stavby, architektonické skvosty, ktoré pretrvali storočia. A aj dnes nám pripomínajú monumentálnosť tej doby. Hulík nás svojimi fotkami a textami doslova berie na prechádzku storočiami a vy cítite obrovské rozmery stavieb, vlhkosť múrov, atmosféru presiaknutú históriou.

Vznešené gotické chrámy. Majestátne hrady. Malé kostolíky, ktoré dýchajú duchovnom.

V knihe Slovensko – príbeh stredoveku nájdete Veľkomoravské hradiská a kostoly, Predrománske a románske kostoly, Kláštory, Gotické kostoly, Hrady, ale aj Stredoveké mestá.

Nádherné fotografie, zaujímavé fakty a pútavý text v slovenčine a angličtine.

Červený Kláštor po 36 rokoch. Bez komunistov