Rozhovory

Richard Lintner: „Zatiaľ sme sa v mojom tíme o kandidátovi na prezidenta SZĽH nerozprávali.“ 

Tipsport Liga je tesne pred začiatkom novej hokejovej sezóny 2018/2019. Novinkou bude aj účasť predstaviteľov maďarského hokeja. Už zajtra o všetkom bude informovať aj riaditeľ Pro-Hokeja Richarda Lintnera. Súčasťou tlačovej konferencie bude aj krst Pohára Dušana Pašeka staršieho – trofeje pre víťaza základnej časti Tipsport Ligy. Pokrstí ho Irma Pašeková a Dušan Pašek mladší.

Dalito vyspovedalo Richarda Lintnera o niečo skôr. Počas charitatívneho golfového turnaja Charity Golf Cup 2018, ktorý vo Veľkej Lomnici každoročne organizuje jeho priateľ, slávny bývalý hokejový reprezentant  Peter Bondra. Rišo nikdy jeho pozvanie neodmietne.

Richard Lintner pri spoločnom fotografovaní na Charity Golf Cup 2017/foto: GK vo Veľkej Lomnici

Všetko sú to ešte veľké tajnosti alebo niečo prezradíš z novej sezóny?


Tak, samozrejme nechcem úplne všetko prezradiť, ale najväčšia akcia do budúcej sezóny bude asi vôbec najväčšia sprievodná akcia v ligovom hokeji na Slovensku, akú sme tu doteraz nemali. Fanúšikovia hokeja sa môžu tešiť na zápasy pod holým nebom, slovenský Winter Classic. Na naše pomery ide naozaj o unikátnu udalosť, jedinečnú príležitosť pre fanúšikov zažiť to, čo poznajú zo zahraničných médií a televízií, najmä z NHL. Začala s tým už aj Európa a na starom kontinente sú tieto zápasy pod holým nebom veľmi populárne. Tým, že rozpočet takejto akcie je vlastne celoročný rozpočet jedného klubu, tak samozrejme, že som sa na to musel asi tri roky pripravovať. Pripraviť tú správnu pôdu a myslím si, že tento rok je presne ten rok, kedy sa nám to podarí aj zrealizovať.  Veľmi sa na to teším.

Ako veľmi?

Naozaj mám z toho obrovskú radosť, že takýto úžasný hokejový zážitok prinesieme našim fanúšikom hokeja.

Riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintnera každý rok podporí charitatívny turnaj Petra Bondru Charity Golf Cup vo Veľkej Lomnici/foto: 2018 Black Stork Golf Resort

Aspoň naznač, kedy sa tento sen stane skutočnosťou?

Naozaj viac k tomu nechcem zatiaľ hovoriť, ale bude to na prelome januára a februára  a ešte nepoviem kde a ani ako, ale bude to v tomto termíne.

Nebojíš sa toho, že sa stane niečo podobné ako v Trnave futbalistom, ktorí pre počasie odišli z trávnika úplne zelení, pretože bol taký vyschnutý, že ho museli nastriekať farbou? Bude ľad? Mali sme tu aj zimu, keď bolo aj desať stupňov.  


(smiech) Nóóó…. ako počasiu nerozkážem. Ale je pravdou, čo by nám veľmi mohlo poškodiť je to, ak by pršalo.  Pevne verím, že na prelome januára a februára budú mínusové teploty alebo ak bude predsa len vonku nad nulou tak nebude pršať, lebo to by sa nám  naozaj ľad roztopil a chalani, keby spadli na ľad,  tak by sa ich výstroj  mohla nasať vody a už by sme ich ani nepostavili. (smiech) Možno by tam rovno primrzli… (smiech)

Riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintnera každý rok podporí charitatívny turnaj Petra Bondru Charity Golf Cup vo Veľkej Lomnici/foto: 2018 Black Stork Golf Resort

Naznačuješ obrovský rozpočet. Ako sa prehovárajú na taký obrovský rozpočet sponzori?  

Samozrejme ide o dlhodobý proces. V lige sme nastavili platformu, že každý rok máme aj sprievodnú akciu. Veď sme začali s All Stars zápasom v rámci našej ligy, zápas bol v Nitre, o rok neskôr bola akcia v Poprade a minulý rok sme dokonca po prvý raz v histórii spojili štyri európske ligy a urobili sme All Stars víkend v Bratislave. Ako  sa tie akcie rokmi posúvali, tak sa zväčšovala aj ich veľkosť a tým pádom aj náš vzťah s našimi reklamnými partnermi sa utužuje. To znamená, že aj ich dôvera v naše sprievodné akcie. Po troch rokoch sme už naozaj spoločne v pozícii, kedy si všetci spoločne už vieme povedať, áno, ideme do toho spoločne a bude to úspešné a špicové.

Richard Lintner/foto: Pro-Hokej

Si na vysokej manažérskej pozícii. Ocitneš sa ešte v pozícii, že musíš o sponzorstvo prosiť?

Hm…. ešte sa mi to nestalo, pretože buď mám šťastie na skvelých reklamných partnerov alebo to porozumenie spoločných benefitov, ktoré si navzájom odovzdávame , samozrejme na jednej strane je obchodná spoločnosť, ktorá si u nás nakúpi reklamu a na druhej strane je naša schopnosť priniesť reklamné plnenie k ich zákazníkom a zdá sa, že sa nám to darí viac a viac. Tým pádom som sa v tej situácii, na ktorú si sa pýtala, zatiaľ ešte neocitol. Takže dúfam, že sa to ani nestane.

Po štyroch rokoch sa pozeráš na svoju prácu riaditeľa Pro-Hokeja rovnako alebo si sa niečo nové musel naučiť?

Jasne, ako jeden z dôvodov, prečo som sa do toho pustil a zobral som túto výzvu je,  že samozrejme aj ja sa chcem posúvať v rámci svojich skúseností. Musím sa naozaj priznať, že som sa veľmi veľa nových vecí naučil. Mám veľmi kvalitných ľudí vo svojom tíme, s ktorými si delíme svoje skúsenosti a veľa komunikujeme. Samozrejme jeden človek nezmení nič, takže v tomto zmysle musím povedať, že mám šťastie na ľudí, ktorí so mnou pracujú. Vďaka silnému tímu sa nám darí posúvať náš produkt dopredu.


Riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintnera sa podpisuje fanúšikom hokeja na charitatívnom turnaji Petra Bondru Charity Golf Cup vo Veľkej Lomnici/foto: 2018 Black Stork Golf Resort

Buď prosím konkrétny, čo nové si sa musel naučiť? Máš svoj vek, niekto by možno odpovedal, že nič, veď už máš skúseností dosť.

No tak… Podstatná vec v hokeji je, že hokejista či akýkoľvek iný športovec, keď človek dostane ranu, tak v sekunde sa ju snaží vrátiť. Dostane gól a chce streliť gól, ale v tomto manažérskom  biznise je to iné. Je tam benefit, že človek sa môže na rozhodnutie vyspať a nemusí reagovať v sekunde. Samozrejme, že na začiatku funkcie som mal tendenciu reagovať hneď a často som do toho dával emócie. To som sa už trošku naučil mať pod kontrolou a viacej to korigovať. V tom manažérskom  živote emócie, ktoré patria do športu, skôr nechávam mimo.

Si pripravený byť protikandidátom na post nového prezidenta SZĽH?

Neviem zatiaľ kto bude kandidátom na prezidenta. Zatiaľ sme sa v mojom tíme ešte na túto tému s mojimi kolega nerozprávali. Uvidíme ako sa rozhodne Martin Kohút, súčasný prezident SZĽH, či bude pokračovať alebo nie. Ale máš pravdu, budúci rok to bude silný rok pre slovenský hokej. Čakajú nás veľké akcie ako Winter Classic, domáce Majstrovstvá sveta v hokeji a bude aj kongres, ktorý rozhodne o novom výkonnom výbore a voľbe prezidenta. Takže samozrejme pre hokej to bude veľmi dôležitý rok. Uvidíme ako, ale momentálne sa sústredím na ligu a jej novú sezónu. Chcem odviesť stopercentnú robotu.

Riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner s Petrom Bondrom počas aukcie licitoval dražbu dresu Tomáša Tatara okeja na charitatívnom turnaji Petra Bondru Charity Golf Cup vo Veľkej Lomnici/foto: 2018 Black Stork Golf Resort

Doteraz ste boli na športovej rade všetko chlapi , teraz tam už máte aj ženu. Zmenilo sa vďaka Sylvii Cukerovej z Liptovského Mikuláša niečo?

Musím povedať, že to bolo naozaj oživenie aj na športovej rade. Je to pre nás samozrejme prínos aj oživenie a príležitosť mať v tíme ligovom človeka, ktorý sa na hokej pozerá trošku iným uhlom.

A čo hovoríš na to, že Slovensko má už aj svoju prvú hokejovú prezidentku Adrianu Hosťoveckú, ktorá šéfuje HK Gladiators Trnava? Je známa tým, že si servítku pred ústa nedáva a veľmi často a otvorene kritizuje to, kam slovenský hokej smeruje. Aj na Dalito.sk .


Áno, Adrianu poznám a niekoľkokrát sme už aj spolu hovorili. V našej hokejovej rodine vítam každú ženu. Je to prínos pre všetkých, pretože to je opäť iný uhol pohľadu na hokej. My sa totiž na veci pozeráme niekedy už príliš z vnútra a žena sa na to vie pozerať trochu inak. Pre nás je to určite zaujímavé a sme radi, že je opäť pri hokeji.

Môže vás zaujať:

EXKLUZÍVNE: Slovensko má prvú prezidentku v hokeji, železnú ladyKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *