Nezaradené

Riskujú život pre selfie. Koľko lajkov stojí ľudský život na Slovensku

Je leto a vyrazili sme na dovolenky či výlety. Slovenský film Kto je ďalší? otvoril aj kontroverznú tému fotografií na smrteľne nebezpečných miestach. Najviac extrémnych selfie na Slovensku má Tomášovský výhľad, na Instagrame vyše 7000! Koľko lajkov stojí ľudský život?

Najviac extrémnych selfie na Slovensku má Tomášovský výhľad/foto: FB Kto je ďalší?

Celosvetovo počet selfie tragédií každý rok stúpa a vek obetí klesá. Najčastejšie smrteľné úrazy pri svojkách sú pri manipulácii so zbraňou, v automobilovej, železničnej doprave ale aj na motorkách, či na bicykli. Hory a výhľady sú ďalším miestom životu nebezpečných selfie.

Na Slovensku presnú štatistiku neevidujeme. Stačí si ale vyhľadať na instagrame hashtag #tomasovskyvyhlad a bude vás mraziť.


Celosvetovo počet selfie tragédií každý rok stúpa a vek obetí klesá/foto: FB Kto je ďalší?

„Nefoťte sa na okraji skalného brala, môžete stratiť rovnováhu, potknúť sa alebo vstúpiť do prázdna. Deti a mládež by nemali na hlavnej plošine pobehovať ale ani v okolí nakoľko skalná stena pokračuje ďalej v dĺžke 200 metrov. Týka sa to aj ďalších vyhliadkových miest ako Havrania skala, Čertova sihoť,“ upozornil Ivan Krajčír, riaditeľ oblastného strediska Slovenský raj, Bukovské vrchy.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Film Kto je ďalší? sa venuje asi najatraktívnejšej forme selfie a to sú videá a fotografie z výškových budov. Vo filme si hlavnú postavu a samú seba zahrala Ruska Angela Nikolau, ktorá pochádza z cirkusovej rodiny.


Najatraktívnejšia forma selfie, videá a fotografie z výškových budov a hôr/foto: FB Kto je ďalší?

Na otázku, prečo môže byť zlým príkladom pre mládež odpovedá: „Na internete nájdeme množstvo nebezpečných vecí. Deti by nemal vychovávať Instagram či Youtube. Príkladom pre opakovanie majú byť rodičia, nie displeje mobilov. Rodičia vychovávajú a sú najväčším vzorom pre svoje deti.“

Deti by nemal vychovávať Instagram či Youtube/foto: FB Kto je ďalší?

Film režiséra Mira Drobného už videlo viac ako 12 tisíc divákov a najčastejšou reakciu naň sú slová: „Film by mal vidieť každý, rodič, učiteľ, či všetci mladí ľudia“.

Film by mal vidieť každý/foto: FB Kto je ďalší?

Od 1.septembra 2019 si film môžu objednávať aj základné a stredné školy v rámci školských projekcií v každom kine na Slovensku.Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *