Správy

Rodičom nielen Lukáša: Dohodli sa, profesor Šteňo dostal ďalšiu ponuku

Ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská sa dnes na pôde rezortu stretla s vedením Národného ústavu detských chorôb a vedením Univerzitnej nemocnice Bratislava. Vedenia oboch nemocníc šéfku rezortu zdravotníctva informovali o prijatí takých systémových riešeniach, ktoré zabránia tomu, aby sa opakoval medializovaný prípad 15-ročného chlapca v uplynulých dňoch z detskej neurochirurgie.

Dalito.sk o tom informovala Zuzana Eliášová, hovorkyňa a riaditeľka Komunikačného odboru Ministerstvo zdravotníctva SR.

„V tomto prípade išlo o zlyhanie komunikácie medzi odborníkmi, vyzvala som preto obe nemocnice tak Národný ústav detských chorôb ako aj Univerzitnú nemocnicu Bratislava, aby mi predložili jasné riešenia, aby sa v budúcnosti podobným prípadom predišlo a už sa viac neopakovali. Je pre mňa neprípustné traumatizovanie spoločnosti, keď sa má odborná verejnosť sústrediť na riešenie pacienta a poskytnutie mu špičkovej zdravotnej starostlivosti.  Vedenie oboch nemocníc ma dnes informovalo o konkrétnych krokoch,“ povedala ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.


Vedenie Národného ústavu detských chorôb ako aj Univerzitná nemocnica Bratislava sa dohodli na spoločnom riešení spolupráce.

„Naším spoločným cieľom je, aby pacient v budúcnosti už nebol traumatizovaný a dostal v rámci detskej neurochirurgie na našom pracovisku tú najlepšiu a bezpečnú zdravotnú starostlivosť na Slovensku. Pre detského pacienta je najefektívnejšie riešenie mať zdravotnú starostlivosť pod jednou strechou. Neurochirurgom, ktorí budú u nás operovať z iných pracovísk, ponúkame v predoperačnom období oboznámenie sa s naším prístrojovým vybavením, aby sa prišli oboznámiť, zaškoliť a vyslovili prípadne požiadavky, ktoré treba splniť, aby operácie prebehli bez problémov a na špičkovej úrovni tak, aby detský pacient dostal u nás vysoko kvalitnú zdravotnú starostlivosť s najlepšími odborníkmi, o čo nám v našej nemocnici kontinuálne ide. Touto cestou opätovne ponúkame spoluprácu aj pánovi profesorovi Šteňovi, bolo by nám cťou, keby ju prijal. Týmto postupom dokážeme aj v tomto medicínskom odbore tak ako vo všetkých ostatných rozšíriť ponuku na možnosť výberu operatéra. Chceme pomôcť všetkým deťom zo Slovenska na jednom špičkovom detskom neurochirugickom pracovisku a netraumatizovať spoločnosť, tento prípad uzavrieť a sústrediť sa na pacienta,“ povedal Ladislav Kužela, generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb v Bratislave.

„Budem veľmi rada a podporím, ak lekári Univerzitnej nemocnice Bratislava poskytnú starostlivosť detskému pacientovi v Národnom ústave detských chorôb, pričom naša nemocnica je taktiež ochotná zapožičať prístrojové vybavenie. Už v súčasnosti existuje zmluva o vzájomnej spolupráci a robím všetko pre to, aby aj lekári UNB mali adekvátne a špičkové podmienky na svoju prácu,“ uzavrela Renáta Vandriaková, riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Keby si vedel čo prežívam, tak vieš, prečo som to neurobil

 Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *