Roztočte jeseň kúpeľným pobytom

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com -TanyaZhe
PR -

Aj keď momentálne to u nás vyzerá skôr na typické letné počasie, jeseň je za dverami a či sa nám to páči, alebo nie, letné kúpanie na pláži pri vodných nádržiach sa skončí.

Ak vás ale toto leto prekvapilo nestabilným počasím, využite peknú jeseň na dovolenku v kúpeľoch.

Víkendový, či relaxačný pobyt

Keďže na Slovensku máme na výber z veľkého množstva kúpeľných miest, nebude problém nájsť si vyhovujúce kúpele, či už vzdialenosťou, alebo službami. Viaceré kúpele ponúkajú atraktívne kúpeľné pobyty, napríklad víkendové, či relaxačné pobyty.

Vyberte si pobyt, ktorý vám vyhovuje a oddýchnite si v krásnom prostredí slovenských kúpeľov. Väčšina kúpeľných miest je vsadená do prírody, čiže okrem termálnych vôd máte možnosť otestovať aj turistiku v prírode.

Posedenie na terase

Vitamín D je pre náš imunitný systém dôležitý a práve preto ak bude počasie dobré, využite možnosť sedieť na vonkajšej terase a nasávajte posledné teplé slnečné lúče. Kúpeľný pobyt nemusí byť len o procedúrach. Na kúpeľom pobyte si vychutnávajte aj miestnu gastronómiu. Koláčiky, chutný drink a lahodná káva nesmú chýbať.

Kúpeľný pobyt nie je o práci, plnení si povinností. Je o oddychu, relaxe a o procedúrach. Na jeseň vám dobre padne aj saunový svet, či komplet celý wellness.

Oceniť oceníte, ak majú kúpele posedenie pod kvalitnými pergolami, či pod balkónovými markízami.

Batožina

Ak pôjdete na kúpeľný pobyt, odporúčame vám nebrať si toho moc veľa. Prispôsobte výber oblečenia aktivitám, ktoré budete robiť. Nesmú chýbať predovšetkým plavky a šperky, ktoré nosíte. Napríklad také brošne krásne vynosíte k elegantnému oblečeniu, ktoré si budete so sebou brať. Uterák, papuče, či plachtu dostanete priamo vo wellnesse. Jeseň je typická sychravým počasím. Uvidíme ako ale bude vyzerať práve táto jeseň. Zatiaľ to vyzerá skôr na neskoré leto, no počasie sa môže rýchlo zmeniť. Ak ste nestihli letnú dovolenku, využite pekné jesenné počasie na jesenný kúpeľný pobyt. Termálne vody, masáže, wellness, ale aj vynikajúca gastronómia sú dokonalou vzpruhou a zároveň prípravou na chladné ročné obdobie.