Šport

Rýchlo (19 dní) hokejová BB bez titulu, nevrátila ho, zobrali jej ho

„Nový Majster Slovenska HC ’05 iClinic Banská Bystrica“  na svojich oficiálnych webových stránkach hokejového klubu zverejnil, že prišli o titul poslednej nedokončenej hokejovej sezóny 2019/2020. Titul doteraz klub pod tlakom pobúrenej hokejovej verejnosti neodovzdal, dodatočne mu ho zobrali.

„Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) nám svojím rozhodnutím prostredníctvom riadiaceho orgánu Tipsport ligy – ligovej rady, dňa 12.3. 2020 udelil titul majstra SR v predčasne ukončenej sezóne 2019/2020.

SZĽH rozhodnutím svojho výkonného výboru dňa 31.3.2020 zrušil rozhodnutie ligovej rady z čoho vyplýva, že nebudeme držiteľmi titulu za túto sezónu.


Rozhodnutie akceptujeme a sme radi, že ukončilo traumatizáciu najmä športovej verejnosti, vyvolanú svojím prvým rozhodnutím. Rýchla, okamžitá a pohotová reakcia výkonného výboru SZĽH zabránila znevažovaniu mena nášho klubu a vytváraniu dojmu, že sme si titul pridelili sami.

Faktom však ostáva, že sme trojnásobní majstri SR v ľadovom hokeji. Počas tejto predčasne ukončenej sezóny sme do toho dali všetko a môžeme len skonštatovať – VYHRALI SME ČO SA DALO! Vyššia moc rozhodla, že sme nemohli vyhrať všetko, čo sme chceli.

Ďakujeme fanúšikom a partnerom za podporu počas celej sezóny. Jedna menšia traumatizácia spoločnosti sa skončila, teraz sa už môžeme všetci sústrediť na reálne problémy, ktoré nám aktuálne spôsobuje pandémia. Veríme však, že prijaté opatrenie zaberú, budeme sa všetci aj naďalej správať zodpovedne a čoskoro sa opäť stretneme na štadiónoch pri kvalitnom hokeji.“


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *