Schudnite vďaka keto diéte

Dalito.sk/foto: Larisa Blinova / Shutterstock.com
PR -

Kľúčom k chudnutiu je zmena vášho životného štýlu a prehodnotenie stravovania. S redukovaním hmotnosti a chudnutím vám dokáže pomôcť keto diéta, keď naše telo prijíma ketóny ako hlavný zdroj na získanie energie. Okrem priaznivých účinkov na rýchle chudnutie, môžeme vidieť aj ďalšie pozitívne účinky tejto diéty pre náš organizmus. Keto diéta je účinná pre lepšie myslenie a duševnú pohodu, pretože sa počas nej budete cítiť podstatne lepšie.

Ako teda začať s chudnutím a držaním keto diéty bez toho, aby ste sa museli premáhať alebo cítiť obmedzene?

Čo by ste mali vedieť?

Táto nízkosacharidová diéta vám dokáže pomôcť pri chudnutí, pretože má tiež veľa výhod pre vaše zdravie. Ako pozitívum môžeme vnímať tiež fakt, že keto diéta je lekármi uznávanou metódou chudnutia, ktorá so sebou prinesie skutočné výsledky a zmeny. Výhodou môže byť tiež priaznivý účinok na predchádzanie chorôb, akou je rakovina či cukrovka. Počas keto diéty sa zvyšuje celkový príjem tukov a bielkovín, pričom obmedzujete a znižujete príjem sacharidov.

Postupné zmeny počas chudnutia

Chudnutie môže byť spočiatku pre veľa ľudí náročné, najmä pokiaľ máte zaužívané spôsoby a ste zvyknutí na bohaté jedálničky bez pocitu obmedzenia. V tomto smere pre vás môže byť postupná zmena namiesto extrémneho obmedzenia prínosná. Vďaka keto diéte nebudete hladovať, ale obmedzíte konzumáciu sacharidov. Podstatne zvýšite príjem tukov, ktoré sa následne menia na ketóny a dodávajú vám energiu.

Zdravé sladenie

Všeobecne môžeme nájsť využitie čakanky v liečiteľstve, hlavne vďaka jej protizápalovým účinkom. Jej účinky však môžeme využiť aj pre povzbudenie tráviacej sústavy. Čakankový sirup, ktorý má nízky obsah cukru, si dokáže nájsť bohaté využitie v kuchyni. Môžete ho využiť nielen na sladenie rôznych nápojov, ale aj priamo do prípravy jedál. Sirup dokáže taktiež nahradiť pokrmový tuk a znížiť tak energetickú hodnotu potravín. Ak sa chystáte podstúpiť diétu, použitie čakankového sirupu je vhodné pre redukciu hmotnosti.

Cvičenie počas diéty

V prvých dňoch diéty sa nemusíte cítiť dobre, keďže si vaše telo zvyká na nízky príjem sacharidov. Počas prvých týždňov môžete cvičenie nahradiť prechádzkami alebo aktivitou, ktorá nie je náročná pre telo. Keď sa začnete cítiť dobre a plní energie, tak môžete postupne začať s cvičením. Napriek tomu, že chcete schudnúť a zredukovať hmotnosť, rozhodne si neodopierajte potrebné množstvo kalórií pred samotným tréningom. Nedostatok energie by mal na svedomí slabý výkon počas cvičenia.

Ako môžete spáliť viac tuku?

Rýchlejšie spálenie tuku môžete podporiť fyzickou aktivitou navyše. Počas behu, bicyklovania alebo plávania dochádza k zvýšenej oxidácii tukov, zároveň k jeho menšej spotrebe. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa pri keto diéte rýchlo chudne. Stačí, ak sa budete venovať cvičeniu s nízkou intenzitou aktivity. Pokojne môžete ostať u posilňovania alebo pri jednoduchých aktivitách, ktoré vás nepripravia o veľa energie.

Ak premýšľate o chudnutí s držaním keto diéty, tak by ste mali vedieť, čo všetko znamená keto strava a fyzická aktivita. Pre zdravie je dôležité, aby ste svoje telo nezačali hneď na začiatku diéty zbytočne preťažovať s vysokou fyzickou aktivitou. Neokrádajte sa o energiu, ktorá by vás mohla stáť veľa síl hneď na začiatku keto diéty. Namiesto toho si užívajte nenáročné prechádzky alebo bicyklovanie. Zabudnite na sacharidy, ktoré budete počas celej diéty obmedzovať. Nemusíte však zabudnúť na sladidlo vďaka zdravej alternatíve, ktorú predstavuje chutný čakankový sirup.