Silná žena má silné elektromagnetické pole

Dalito.sk/ilustračné foto: pixabay.com - jarmoluk

Neverím, že som jediná, len nechápem prečo sa to deje. Manžel ešte ani nezahreje motor smerom na služobnú cestu a ja sa už od bezmocnosti hádžem doma o zem. Raz je to pokazený kotol, inokedy  umývačka, ktorá ma núti spomínať si na staré socialistické časy, keď som po nedeľnom obede povinne prestála pri umývadle, kým rodičia spokojne odfukovali.  Ale tá studená sprcha je najhoršia!

Raz som do ďalekého San Francisca dokonca posla manželovi za 12 hodín tri sms. Prvá bola ráno, že som nabúrala auto, druhá, že mi ho nabúrali z práce domov a tretia, že dcéra podpálila novú kuchyňu, ale že sa inak máme dobre a všetko dobre znášam.

Tento týždeň len vytiahol päty z domu a samozrejme okamžite padol internet. Darmo som urobila presne to čo mi káže roky. Nič. Dokonca som jednu noc spala s odpojeným routrom (smerovač sieťového zariadenia). Zo zúfalstva som si prístroj hodila pod perinu, veď možno mu teplo do rána urobí dobre. Neurobilo.

Za 48 hodím som sa manželovi niekoľkokrát do telefónu vyplakala, samozrejme aspoň päťkrát rozviedla, pretože vinník je jasný. Manžel, ktorý celý byt napojil na rack.  To je taká veľká železná skriňa, ktorú normálni ľudia poznajú z práce, a do ktorej sa vkladajú jednotlivé počítačové a sieťové komponenty. Taká, čo v nej blikajú tisíce svetiel a visia tisíce káblov.

Áno, niekto má doma televízor, my serverovňu! Už keď ju technici inštalovali som vedela, že raz sa pre ňu rozvediem! Je totiž jedinou príčinou našich hádok, pretože keď sa manžel vráti domov, všetko urobí presne ako ja a “ono” to jemu IDE!  A potom to počúvam. Prečo si to neurobila ako ja, však som ti hovoril, upozorňoval, konečne si to niekde napíš! A ja mu nemám ako dokázať, že som to robila presne ako on. Akoby celá technika bola prepojená akousi pupočníkovou šnúrou na manžela a funguje, iba keď je doma.

„Drahá už pochop, že ma na služobných cestách nesmierne traumatizujú tvoje polnočné sms, ktoré sa začínajú slovom: „Ku…., nejde mi zasa internet!“

Kamarátka, ktorá prežíva doma rovnaké situácie mi povedala, že si z toho nemám nič robiť. Istý psychiater to vraj vysvetlil fakticky. Silná žena má mimoriadne silné elektromagnetické pole, ktoré má vplyv na techniku okolo nej.

Takže,  keď príde opravár, či domáci pán a urobia presne to isté čo ja a “ono” to zrazu naskočí, netreba sa cítiť trápne. Treba len mužovi vysvetliť, že má doma takú silnú ženu, že musí nakúpiť životaschopnejšiu techniku.  

Mimochodom. Je sobota, skoro ráno a píšem stĺpček. A samozrejme, opäť mi odišiel internet. A samozrejme, padol až vtedy, ako som po manželovi ako prvá zapla počítač ja.  Dnes som ale pokojná, lebo spí vedľa v spálni. Už sa teším ako ho ráno privítam v kuchyni slovami: „Vidíš?! Nič som neurobila, len som sa po tebe dotkla počítača! Doma máš  mimoriadne silnú ženu, takže to už kurnik konečne vyrieš tak, aby ma tu bez teba raz neporazilo!“