Názory a Komentáre

Situácia sa zhoršuje, vláda sa opäť len prizerá

Situácia sa zhoršuje, vláda sa opäť len prizerá

Aktuálne je na Slovensku päť okresov v bordovej farbe. Podľa covid automatu by ľudia v okresoch Bardejov, Krupina, Rožňava, Skalica a Stará Ľubovňa nemali po 21. hodine vychádzať von. Bez ohľadu na to, či sú očkovaní alebo nie.

V bordových okresoch má platiť zákaz vychádzania, s výnimkou cesty do práce či k lekárovi. Lenže neplatí a ľudia ho nemusia dodržiavať. Že to nedáva zmysel? Sme na Slovensku.

Alibizmus ministra zdravotníctva

Namiesto toho, aby vláda na zhoršujúcu sa situáciu reagovala a aby reagoval predovšetkým minister Lengvarský (nom. OĽaNO), ministerstvo zdravotníctva prosí občanov, „aby dodržiavali odporúčania v zmysle platného covid automatu v súčasnosti napríklad aj v bordových okresoch“.


Tu už zostáva rozum stáť. V situácii, keď je zaočkovanosť veľmi nízka, keď neexituje žiadna relevantná očkovacia kampaň, v situácii, keď sa obrovské množstvo občanov správa nezodpovedne napríklad odmietaním očkovania, či nedodržiavaním opatrení, či dokonca napádajú záujemcov o očkovanie, sa ministerstvo zdravotníctva i vláda ako celok spoliehajú na zodpovednosť a disciplínu občanov. Bravó. Fakt skvelý plán.

K tomu navyše minister zdravotníctva zhadzuje zodpovednosť na samosprávy a žiada ich, aby realizovali niečo, k čomu zrejme nemajú žiadnu právnu oporu.

Opäť na náhodu

Celý plán riešenia pandémie i vzniknutej situácie v krajine s nízkou zaočkovanosťou má podobu prosby k občanom, aby sa správali zodpovedne a disciplinovane.


Isteže, nemožno za všetko viniť ministra Lengvarského. Ten je viditeľne schopnejší než jeho predchodca. Nebyť jeho, zmietali by sme sa v oveľa väčšom chaose. Avšak v takejto kritickej situácii nemať žiadny plán a kamuflovať to výzvou k zodpovednosti, je katastrofa.

Inými slovami, vláda nemá plán, nedokáže reagovať na situáciu a všetko opäť necháva na náhodu. No dobre, na občanov. A to sa tretia vlna už na nás valí ako povodeň. Kto sa staví ako nakoniec ďalšiu vlnu dáme?

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *