Skĺbiť zábavu s učením pomôžu deťom vhodne vybrané hračky

Dalito.sk/ilustračné foto: jsouthby / Shutterstock.com
PR -

Každé dieťa sa rado hrá. Veď kedy máme na hru a zábavu toľko času ako v detstve? Ideálna situácia nastáva, keď dokážu vaše deti spojiť hravou formou zábavu s učením sa, respektíve s poznávaním sveta okolo nás.

A to sa dá docieliť vhodným výberom hračiek.

Interaktívna zábava nemusí byť len na mobile, či tablete

Samozrejme, úplne najmenšie deti skôr zaujíma, či majú plné brušká a prázdne plienky, ale akonáhle vaša ratolesť začne objavovať okolitý svet, určite prídu vhod rôzne interaktívne hračky. S nimi vaše dieťa spozná nielen rôzne tvary a farby, ale aj zvuky a precvičí si jemnú motoriku a manuálne zručnosti.

Skvelými hračkami sú aj rôzne druhy skladačiek, medzi ktoré môžeme zaradiť aj nestarnúce puzzle. Samozrejme, deťom v predškolskom veku nedáte postaviť veľké puzzle 3000, ale táto zábavka, ktorá je na svete už od konca 18. storočia, existuje v rôznych podobách a tak nebude problém nájsť vhodnú obtiažnosť pre vaše dieťa.

Detský teleskop prebudí vo vašich deťoch záujem o astronómiu. A možno aj u vás

Keď sme hovorili o spoznávaní okolitého sveta, jednoznačne najviac tajomstiev sa ukrýva vo vesmíre. Nočná obloha fascinuje ľudí odjakživa. Niet sa čomu čudovať, stačí si vyjsť po zotmení niekam za mesto, kde nebude toľko takzvaného svetelného smogu. Vtedy sa vám nočná obloha predvedie v celej svojej kráse, ktorej sa vyrovná máločo.

V takýchto prípadoch nielen deti, ale aj dospelí zatúžia priblížiť si objekty vo vesmíre. Na takýto účel slúžia teleskopy. Vďaka nim môžu vaše deti bližšie spoznávať vesmír a priučiť sa jeho tajomstvám. Aj základné detské teleskopy totižto umožnia deťom prehliadnuť si Mesiac so svojimi krátermi a tieňmi na povrchu.

S kvalitnejšími detskými teleskopmi, ktoré sa ale stále dajú kúpiť za rozumnú cenu, dokonca uvidia aj Jupiter a jeho štyri najväčšie a najjasnejšie mesiace, ktoré sa súhrnne nazývajú Galileove mesiace. Tak isto si budú môcť prezrieť aj Saturn so svojimi prstencami. No priznajte sa, nezaujalo to aj vás?

https://www.dalito.sk/aj-male-deti-mozu-dosiahnut-velke-ciele-a-pokorit-europu/