Škola a úsmev na tvári? Postarajte sa o to, aby vaše dieťa chodilo s nadšením do školy

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - Evgeny Atamanenko
PR -

Hoci už majú naši školáci dva mesiace školskej dochádzky za sebou, podaktorí z nás ešte stále bojujú s nákupom niektorých školských pomôcok, ktoré sú pre naše ratolesti nevyhnutné.

Ak ste si odložili nákup školského ruksaku na neskôr, pretože ste sa chceli vyhnúť plným obchodom na začiatku školského roka a neskôr tak využiť posezónne zľavy, teraz je ten správny čas pre pokojný a uvážený nákup.

Stavte na kompromis

Možno pre vás ako rodičov nie je prijateľné, keď si vaše malé dievčatko vypýtalo školskú tašku s jednorožcami či váš synátor zahlásil, že bude nosiť jedine Star Wars.

Myslite predovšetkým na to, že školské batohy sa musia páčiť predovšetkým vašim školákom. Oni ich budú nosiť po celý školský rok na chrbte.

Ak sa vám stále nepozdáva taška s motívom rozprávkových hrdinov, skúste s vaším malým školákom uzavrieť dohodu. Vy vyberiete ergonomický ruksak s trochu menej nápadným vzorom a vaše dieťa si bude môcť vybrať školské potreby s akýmkoľvek motívom podľa jeho gusta.

Nenechajte nič na náhodu

Ak neviete nájsť ten správny ruksak, navštívte kvalitný internetový obchod, kde vám s nákupom ochotne poradia a poskytnú rady ohľadom správnych parametrov.

Základom však je, že ergonomicky tvarovaná taška nesmie od chrbta odstávať a musí školákovi presne sedieť na pleciach. Nastaviteľné popruhy sú rovnako samozrejmosťou.

Kvalitné ruksaky patrili kedysi k najviac nákladným položkám školského zoznamu. Dnes je už možné nájsť aj lacné ruksaky s veľmi slušným tvarovaním a vnútorným vybavením.

Naučte svojho školáka, ako sa správne taška nosí

Najväčší dôraz by ste mali klásť na to, aby vaše dieťa nosilo školskú tašku na oboch ramenách. Dnes vidíme veľa školákov, ktorí vyhodia ruksak s ťažkým nákladom len na jedno plece. Toto je však krok, ktorý v najväčšej miere zaťažuje a poškodzuje detské chrbtice. Venujte čas aj správnemu nastaveniu popruhov, ktoré pravidelne kontrolujte.