Skôr ako sa Slovensko utestuje na smrť

Dalito.sk/ilustračné foto: Dalito.sk

Kým sa Slovensko dokola testuje na Covid-19 nemocnice praskajú vo švíkoch a za posledný mesiac zomrelo viac ľudí ako za celý minulý rok. Atómová bomba zhodená na Slovensko už od novembra nevybuchla.

Nefunguje zdravotníctvo, nefunguje očkovanie nielen pre chýbajúce vakcíny (iba v Trnave znehodnotených 700 dávok) , v zdravotníctve nefunguje takmer nič okrem covid. Dodnes Slovensko nespustilo ani vlastnú aplikáciu eRúška a neprepojilo ju na úniu. Len testovanie Covid-19 za niekoľko sto miliónov eur. Pandemická komisia SR  nezasadala od začiatku decembra a Slovensko len testuje a testuje, vláda sľubuje a sľubuje, ale mŕtvych len pribúda a pribúda.

Nezačali sme ani odbornú diskusiu po posledných zisteniach v Británii, že nemôžeme očkovať hlava nehlava, ak človek nemá negatívny covid test. Inak ho to môže ohroziť na živote. Medzitým na Slovensku vyhadzujeme život zachraňujúce vakcíny, lebo nemáme striekačky, lebo padá objednávací systém, lebo…. Už ani tých “starkých” v DSS nezachraňuje armáda, ani lekári a zomierajú tam v desiatkach.

Už ani netrasujeme a už vôbec netušíme kde nám lieta britská mutácia koronavírusu napriek tomu, že svetové testy na mutáciu máme rovno doma pred nosom.

Toto do neba volajúce diletantstvo už fakt môže prehliadať a ospravedlňovať iba totálne nevedomý sveta alebo človek, ktorý je nejakým spôsobom odkázaný na pridelenie vládnych (našich) peňazí. Vyzývať pod rúškom zodpovednosti do ulíc aj zdravých ľudí, ktorí už rok sedia doma a obhajovať testovanie pri nebezpečnej mutácii, o ktorej vôbec nemáme prehľad, môže už asi iba človek, ktorý je nejakým spôsobom, aj keď malým (možno len sídli v tom správnom meste), odkázaný na „dotácie“ od OĽaNO.

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že Slovensko sa aj vďaka takým utestuje na smrť skôr, ako reálne začne pandémiu riešiť. A svet sa tomu len prizerá ako vhodnej štúdii s názvom: Zachráni len covid testovanie životy alebo nie?

Nie, nemusí si hlavný veliteľ operácie Sloboda a zodpovednosť priznať chybu. Naozaj by pri tom počte umierajúcich stačilo, keby si aspoň do prekladača na internete zadal mená krajín, ktoré to zvládajú najlepšie, pozrel sa prečo a najlepšími sa inšpiroval. A tým vrátil ľuďom nádej skôr ako sa Slovensko utestuje na smrť.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)