Skoro dokonalý: „Už nič nebude ako predtým! Stačilo!“

Dalito.sk/ilustračné foto: pixabay.com - rawpixel

„Bude dobre! Už nič nebude ako predtým. Stačilo! Keď vyhrám v Jackpote, ja sa na to všetko už môžem naozaj vykašľať!“ vyhlásil (dobre, trochu vulgárnejšie) Skoro dokonalý tak razantne, že som ani na sekundu nezapochybovala, že to tak aj bude. A listoval si na nete ďalej. „Však aj Madonna vyzerá stále mlado (62) a ešte si užíva, prečo by som si konečne nemohol ja?” zamyslel sa manžel v sedačke, z ktorej sa od 1. apríla vlastne nepohol.

Zásadné rozhodnutie v živote urobil potom, ako si preštudoval ponuky nórskych realít s výhľadom na sladké Fjordy neďaleko našich detí. „Stačilo, čo som už úplne padnutý na hlavu? Vyhrám v Jackpote a končím!” rozprával sa sám so sebou . Keď vyhrám a to raz vyhrám, kúpim si byt tu aj tam a ešte si k tomu zaplatím doživotné členstvo v golfom klube tu aj tam a konečná! Nič viac nepotrebujem, iba vás,“ začal si plánovať nový život s takou samozrejmosťou, že som sa už videla, ako si čoskoro balím zasa kufre a opäť sa sťahujem.

„Už by sme teda nepracovali ďalej tak, ako sme si to vždy na dovolenkách plánovali, že keď vyhráme, budeme pracovať ďalej akoby nič?” spýtala som sa nesmelo. „Nie, stačilo!” rozosmial sa Skoro dokonalý, ktorý ma v sedačke sotva vnímal a ďalej si mrmlal popod nos. „Stačilo! Už sa fakt na to všetko môžem vykašľať,“ zopakoval so smiechom, zrazu sa otočil na mňa a ubezpečil ma, že aj po výhre so mnou počíta do budúcnosti. Odľahlo mi.

Pozerala som na neho a strašne mu priala výhru, po ktorej ešte sníval jeho nebohý otec. Tiket si podávame vždy pred dovolenkou, aby sme si mohli vo výkladoch realitiek prímorských krajín “vyberať náš nový dom”, veď čo ak vyhráme! Verte, či nie, veľmi by som mu výhru priala. Nie kvôli sebe, ale pre jeho obdivuhodnú pracovitosť a múdrosť. Taký je Skoro dokonalý chlap môjho života, na ktorého som bola vždy hrdá. Veľmi by som mu priala, aby si oddýchol od nekončiaceho sa tlaku, ktorý ako manažér prežíva pre zodpovednosť za nás doma, ale aj kolegov.

Vďaka home office som mala to šťastie počuť, ako sa s ním lúčia jeho podriadení, kolegovia aj nadriadení. Vedela som aký je, ale počuť, a nie raz, že “vďaka tebe to boli pre mňa najkrajšie roky vo firme”, je naozaj príjemné aj pre mňa ako manželku. Samozrejme rovnako skoro dokonalú. Vždy, keď prišiel jeho čas odchádzal so cťou a na úrovni. Neviem, či to niekedy zažije napríklad taká Pavlínka M., ale ja som na svojho manžela nesmierne hrdá.

Môj skoro dokonalý je mimoriadne múdry, dobrý a pracovitý človek. Aj keď teda, občas aj jemu z úst vyletia slová, za ktoré by sa nemusela hanbiť ani druhá cenová skupina. Ale je na to vedecké vysvetlenie. Americkí vedci dokázali, že u ľudí s mimoriadne vysokým IQ je to úplne normálne.

Veľmi by som Skoro dokonalému priala, aby teda Jackpot konečne rozbil a konečne už iba oddychoval. Ale ako ho poznám, nakoniec by aj tak tvrdo pracoval ďalej. Presne ako dodnes vysvetľuje dcére, keď hovorí, že by chcela žiť ako my dvaja: „Nikdy nič nikomu nepadne z neba rovno na hlavu. Musíš sa veľa vzdelávať, spoznávať a naozaj veľa na sebe pracovať. Potom príde aj to šťastie, ktorému však vždy musíš ísť oproti! Samé ti nepôjde. Nesmieš sa nikdy vzdať! Pre šťastie musíš vždy urobiť maximum. A šťastie si ťa potom už nájde. Ani Jackpot nevyhráš, ak si nepodáš tiket.”

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)