Kultúra

Skupina Abba „ožila“, na jeseň vydáva nové piesne

Priaznivci švédskej skupiny Abba si budú musieť o niečo dlhšie počkať na jej nové piesne, prvé za uplynulých 35 rokov. Vydanie nových skladieb kapely totiž presunuli až na druhú polovicu tohto roka, informoval v utorok denník The Guardian.

Vlani v apríli bolo oznámené, že členovia Abby sa opäť stretli v štúdiu, po prvý raz od rozpadu skupiny koncom roku 1982.

Nahrali pritom dve nové piesne, z ktorých jedna sa mala objaviť v televíznom špeciále vlani v decembri.


Vydanie však bolo posunuté na začiatok tohto roka, avšak zástupca skupiny následne uviedol, že sa tak stane „azda na jeseň“.

Člen skupiny Benny Andersson nedávno naznačil, že za odkladom sú právne prekážky.

„Stále sa snažíme dosiahnuť dohodu, ktorá nám umožní pokračovať,“ uviedol v interview.

Názvy dvoch nahraných skladieb sú „I Still Have Faith in You“ a „Don’t Shut Me Down“.

Andersson o nich povedal: „Som na ne veľmi hrdý. Jedna znie ako pop zo 70. rokov, zatiaľ čo druhá je, povedzme, nadčasová.“ Hudobník zároveň podotkol, že existuje možnosť nahratia aj tretej skladby ešte v tomto roku.

TITULNÁ FOTOGRAFIA: Na archívnej snímke zo 6. apríla 1974  členovia švédskej skupiny ABBA a blízki spolupracovníci sa tešia z víťazstva v Eurovíznej pesničkovej súťaže v Brightone. Štyria členovia skupiny ABBA Benny Andersson (vľavo), Annifrid Lyngstadová (tretí zľava), Agnetha Fältskogová (druhá sprava) a Björn Ulvaeus (vpravo), ktorí zvíťazili s piesňou Waterloo, sú najúspešnejší víťazi súťaže. Svojím triumfom odštartovali svoju celosvetovú kariéru. Finálový večer súťaže, ktorá sa koná od roku 1956, sa uskutoční v Štokholme v sobotu 14. mája 2016.  FOTO TASR /AP


Môže vás zaujať:

100 rokov ČSR: 100 hitov – v znamení Zlatého slávika (záver) Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *