Skutočný príbeh o budovaní nového života od nuly. Hľadanie slobody

Dalito.sk/Erin French/foto: Tatran, FB/Erin French

Erin sa zamilovala do jedla už ako tínedžerka, keď pracovala v otcovej reštaurácii. Vtedy ešte nemohla tušiť, že od úspechu ju delí dlhá, tŕnistá cesta. Stala sa slobodnou matkou bez práce, keď každý nasledujúci deň prinášal iba temnotu a úzkosť. Únik hľadala v tabletkách, ktoré sľubovali uvoľnenie, no nakoniec jej priniesli závislosť.

Jej svetlom a útechou sa stal krásny syn, ktorý ju nasmeroval na cestu úspešnej podnikateľky. Erin Frenchová vybudovala z ničoho vlastnú reštauráciu The Lost Kitchen, ktorá sa stala svetovou senzáciou.

Z postele som sa nepohla tridsaťdva hodín. Spala som v krátkych úsekoch schúlená do klbka a viac ako čokoľvek som si želala, aby som tam nebola a aby sa to nedialo…

Toto je skutočný príbeh ženy, ktorá padla na absolútne dno. Prežila peklo. No nevzdala sa. Po návrate z liečebne si začala budovať nový život. A toto je jej príbeh. Hľadanie slobody.

Úprimne sa priznáva k mnohým zlyhaniam, k úzkosti, ktorú prežívala ako osamelá nezamestnaná matka, k užívaniu práškov, ktoré sľubovali úľavu, no namiesto toho jej priniesli závislosť, k vzťahu s mužom, v ktorom videla záchranu… ale nakoniec ju pripravil o všetko, aj o vlastné ja.

Svetlom na konci tunela bol jej milovaný syn. Len vďaka nemu si znovu vybudovala svoj osobný aj pracovný život. Útechu v ťažkých časoch nachádzala vo varení – upokojovalo ju, poskytovalo jej zázemie a dávalo jej možnosť ponúknuť svetu niečo dobré.

Erin Frenchová rozpráva o svojich zážitkoch otvorene a s humorom, čím osloví všetky ženy kdekoľvek na svete. Povzbudzuje ich, aby si našli svoju cestu, obklopili sa ľuďmi, a tak zosilneli a objavili najlepšiu verziu samých seba, aj keď tomu okolnosti zdanlivo nežičia.

„Neuveriteľné pamäti Erin Frenchovej nás s mimoriadnou úprimnosťou a humorom prevedú cez jej najhlbšie osobné pády a najvyššie výšiny. Láska k vareniu a potreba potešiť ľudí jej však dala silu vybudovať si život, o akom vždy snívala. Na túto knihu nikdy nezabudnem a vy určite tiež nie,“ napísala Ina Gartenová, autorka, moderátorka programu o varení Barefoot Contessa na Food Network.

Hľadanie slobody je silný príbeh o húževnatej žene, ktorej budete držať palce v jej úsilí o obyčajné prežitie v tomto svete. Sú to spomienky na najhoršie obdobie jej života, z ktorého sa však vykúpila a postupne dostala. Vybudovala si nový život, zacelila svoje zlomené srdce a splnila si sen o vlastnej úspešnej reštaurácii. Varí v nej s čisto ženským tímom modernú verziu klasickej americkej kuchyne z výhradne miestnych surovín. 40 miest v reštaurácii je obsadených na celú sezónu dopredu.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)