Stĺpčeky

Slovenské Vianoce 2020 aké tu neboli, fikcia?

Volajú mi kamaráti s tým, že si veľa sľubujú od 17. novembra. Neviem čo si od neho sľubujú, keď sa tam chystajú najmä ľudia, o ktorých maximálne čítajú v médiách a nikdy takých nemali vo svojej blízkosti. Akoby sa už úplne zbláznili a začali zo zúfalstva vzývať už aj k anarchistom či Ficovi.

Ja im už len pripomeniem, že 17. november už mali za posledný mesiac niekoľkokrát. Presne vtedy, keď stáli v radách na celoplošných manévroch a úplne dobrovoľne vláde odovzdali kľúč od slobody.

Niekto sa urazil, iní sa zamysleli. Keď ale vidím, v akom stave je moja rodná krajina aj vďaka nim, je mi už úplne jedno, ako moje ponúknuté zrkadlo zoberú najmä takí, ktorí si ešte ani pred sebou nepriznajú, že to bola chyba. Na ich alibistické ale… už nereagujem. Fico mi krajinu rozkradol, Matovič ukradol.


Pýtajú sa ma aj na to, čo si myslím, ako strávia Vianoce. A ja vážne odpovedám, že ak mal niekedy Fico pravdu, tak v jedinom áno. Matovič je blázon a od takých nikdy nevieš ako sa ráno vyspia.

Nečudovala by som sa, keby počas Vianoc vydal zákaz vychádzania, v lepšom prípade 48 hodín pred. A možno ani šancu na presun neposkytne. Veď 90% obyvateľov mu už testovaním dokázalo, že si s nimi môže robiť čo chce aj kedy chce. A jemu tak chutí moc. Neviem či si vôbec niekto uvedomil vyjadrenie ministerky spravodlivosti (Za ľudí), že narýchlo ešte otvoria ústavu, lebo im už dochádzajú legálne možnosti na ochranné opatrenia…

A už vôbec by som sa nečudovala, že jedným dychom dodá, že pri vianočnom stole môže sedieť maximálne 6 osôb.  A že si to už polícia za pomoci samospráv a možno aj udávania susedov susedmi skontroluje. Možno ich vyzve… Minister zdravotníctva Krajčí (OĽaNO) predsa práve v NR SR už povedal, že zákaz zhromažďovania platí aj pre domácnosti, nielen na verejnosti, len sa to ťažšie kontroluje. Takže max šiesti aj doma, ak viac iba takí, čo tam bývajú a sú aj nahlásení.

No a keďže veľmi citlivo vnímam to, ako sa zmenili vzťahy na Slovensku nielen medzi ľuďmi, kolegami, susedmi, priateľmi, ale aj v rodinách, tak by som sa vôbec nečudovala, že rodiny samé označia, kto sa už k stolu nezmestí. Prípadne, blázon vyzve slovenské rodiny, aby nahlásili svojich „pozitívnych“, že ich zozbierajú po krajine a uvaria im kapustnicu v štátnych karanténnych táboroch.  Však sme to dokázali na jar, prečo by sme to nedokázali na Vianoce, veď by sme boli prví na svete! A to premiér rád! A to Slovensko také zodpovedné predsa!

Tak ako? Čo si myslíte? Dá tie Vianoce nakoniec opäť Matovič aj za výdatného potlesku obyvateľov ako na jar? Len vtedy sa to ľahostajnej väčšiny netýkalo a nepočúvala, že toto sa čoskoro môže vrátiť aj jej. Tak ako? Aké podľa vás budú tie slovenské Vianoce 2020? Napísala som fikciu? A je to vôbec ešte o Covid alebo už iba o pomýlenom a chorom premiérovi?

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *