Česká republika

Slovenskí a českí doktorandi sa spájajú

Zástupcovia Karlovej univerzity a Slovenskej akadémie vied (SAV) v pražskom Karolíne slávnostne podpísali memorandum, ktoré podporí a rozšíri doterajšiu spoluprácu pri realizácii doktorandských študijných programov.

Výchova doktorandov a ich príprava pre úlohu výskumných pracovníkov patria ku kľúčovým cieľom univerzity aj Slovenskej akadémie vied, pretože tak bude zabezpečená udržateľnosť a ďalší rozvoj vedeckej excelentnosti.

Podpísaním Memoranda o spolupráci pri realizácii doktorandských študijných programov obe výskumné inštitúcie deklarujú záujem a pripravenosť rozširovať vzájomnú spoluprácu aj v oblasti vedy a spoločného systému výchovy študentov doktorandských študijných programov.


(zľava) Predseda SAV Pavol Šajgalík a rektor KU v Prahe Tomáš Zima/foto: Vladimír Šigut

 Týmto memorandom chceme rozšíriť možnosti študentov a doktorandov o možnosť byť promovaný na špičkovej európskej univerzite, ktorej kvality nesmierne oceňujeme. Sme vďační za túto spoluprácu, pretože veľká časť našich študentovho študuje v Českej republike a týmto im otvoríme dvere pre návrat domov,“ uviedol predseda Slovenskej akadémie vied prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc.

Spolupráca potvrdená dnešným podpisom rozširuje možnosti Karlovej univerzity ponúknuť študentom odborné vedenie poprednými slovenskými vedcami a poskytuje zázemie ich laboratórií. Mám z toho úprimnú radosť a je to pre mňa ďalší dôkaz československej spolupráce. Nikdy sme si neprestali byť blízki,“ dodal rektor Karlovej univerzity prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc.

(Ak vás tento článok zaujal, jeho autorovi alebo redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *