Šport

Slovenskí paragolfisti už môžu na MS aj ME

Počet hendikepovaných golfistov a význam  golfu pre znevýhodnených športovcov na Slovensku každoročne stúpa.

„Je pre nás preto veľkým ocenením, že od 5.novembra 2020 Slovenská golfová asociácia (SKGA) bola jednohlasne prijatá za oficiálneho člena EDGA – Európskej golfovej asociácie hendikepovaných golfistov,“ hovorí prezident SKGA Tomáš Stoklasa.

K prijatiu SKGA do rodiny paragolfistov zablahoželal Slovensku aj Tony Bennett, prezident EDGA a prisľúbil Slovensku súčinnosť v oblastiach rozvoja paragolfu, vzdelávania a podpory komunikačných aktivít.


Pre slovenských paragolfistov prijatie do EDGA znamená, že sa môžu zúčastňovať Majstrovstiev Európy a sveta.

Slovenský paragolfista Jaroslav Šalaváry má k úspešným športovým výkonom na medzinárodnej paragolfovej scéne potrebnú výkonnosť  a veríme, že sa výkonnostne presadí aj na turnajoch.

Cieľom paragolfu na Slovensku je stať sa olympijským športom, čo bude vyžadovať spoluprácu so Slovenským paralympijským olympijským výborom, ktorý vstup do EKGA tiež privítal.

„Golf je športom pre všetkých  a preto veríme, že sa takto otvoria ihriská nielen pre doteraz aktívnych slovenských paragolfistov, ale nájdu si k tomuto športu cestu a obľúbia si ako vynikajúcu aktivitu aj ďalší hendikepovaní ľudia,“ hovorí  Tomáš Stoklasa.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *