Stĺpčeky

Slovenskí vojaci ako deti, na piesočku a bez kýblikov

Nezvyknem prejavovať svoj názor na zahraničnú politiku a už vôbec nie vojenskú. Nerozumiem jej a sledujem ju len ako občan mierovej krajiny. Neviem ju pochopiť takmer zo žiadnej strany, preto pri nej zapájam na všetky obrátky aspoň zdravý sedliacky rozum.

Zostrelenie ukrajinského dopravného lietadla (Irán sa priznal) s nevinnými cestujúcimi ma však ľudsky zasiahlo. Pri tragédii neďaleko Teheránu zahynulo v stredu všetkých 176 ľudí na palube.

Ľudia, ktorí za nič nemohli, len sa v nesprávnom čase ocitli na mimoriadne nesprávnom mieste. Chýbalo im už tak málo. Pár hodín, aby boli doma v bezpečí medzi svojimi blízkymi. Strašne málo ich chýbalo… Navždy budú v rodinách chýbať, pre jeden hlúpy spor, pre jednu hrubú nenapraviteľnú ľudskú chybu.


Najlepšie to asi za všetkých, tú zbytočnosť vyhasnutých ľudských civilných životov, vyjadril jeden z diskutujúcich na aktuality.sk .

„Pavel Prekop: Výsledok iránskej odplaty za zabitie Sulejmanīho:

3 zničené americké stany
10 dier v zemi
56 Iráncov ušlapaných v dave
82 Iráncov zostrelených
Tomu sa paneçku hovorí odplata!

BTW, a teraz ešte, aby aj rusákom narástli gule a priznali zostrelenie MH17 nad Donbassom. Namiesto toho zatrolili celé internety s dispečerom Carlosom, ukrajinskou stíhačkou a pod. sprostosťami.“

Strašné nešťastie, bohužiaľ, aké sa už stali a asi aj stávať budú. Preto ma v tejto súvislosti napadlo to, ako smiešne až primitívne vyznievali hádky našich „jednoduchých“ politikov o tom, ako pri konflikte medzi USA a Iránom máme okamžite stiahnuť profesionálnych slovenských vojakov z regiónu, mimochodom členov najsilnejšieho vojenského spolku na svete NATO. Okamžité stiahnutie slovenských vojakov z misie v predmetnom regióne.

Podľa mňa, väčšiu urážku profesionálnej cti a ich zosmiešnenie si naši vojaci ani nezaslúžili. V sekunde z nich naši politici urobili malé neschopné deti, ktoré sa tam hrajú na piesočku a ešte im aj chcú zobrať kýbliky.

V tom primitívnom slovenských spore politikov mi chýbalo to najdôležitejšie, možno sa mýlim, ale nikde som nepostrehla, že by v danom momente niekto z nich riešil to najdôležitejšie. Bezpečnosť občanov Slovenskej republiky, civilistov, ktorí sa tam v danom konflikte a regióne nachádzajú. Nikde som nepostrehla reakciu, že vážení občania SR, na tom a na tom letisku už s naštartovanými motormi stojí pripravené vládne lietadlo SR, aby sa vás, podľa možností, snažilo bezpečne prepraviť späť domov na Slovensko.

Nikde som to nezaregistrovala, len primitívne vyjadrenia a reči o „záchrane“ siedmych slovenských vojakov, z ktorých urobili naši politici druhú cenovú kategóriu „súkromnej bezpečnostnej služby“. Česť a sláva všetkým slovenským vojakom, ktorí ešte pravými vojakmi, napriek menu, aké im robia naši politici, ostali. Taká sme my divná krajina, aká spoločnosť, takí politici.


…a možno tomu len naozaj vôbec nerozumiem.

Česť pamiatke ukrajinskej posádky zostreleného lietadla a všetkých nevinných cestujúcich. Úprimnú sústrasť ich rodinám.  Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *