Správy

Slovensko má nového riaditeľa Letových prevádzkových služieb

Novým riaditeľom štátneho podniku LPS sa stal Ing. Mgr. Martin Kabát, PhD. MBA. Minister Andrej Doležal ho do funkcie vymenoval na základe úspešného výberového konania, ktoré sa uskutočnilo na ministerstve minulý štvrtok.

Z piatich kandidátov, ktorí splnili podmienky účasti vo výberovom konaní, mal Martin Kabát najvyššie skóre po písomnej, ústnej časti a obhajobe svojho projektu rozvoja LPS-ky.

,,V aktuálnej situácii, keď máme dramatický pokles preletov nad územím SR, bude potrebné LPS finančne stabilizovať a optimalizovať v nej procesy. Na to potrebujeme skúseného manažéra, ktorým pán Kabát je. Vo funkcii mu želám veľa síl, aby sa mu neľahkú úlohu podarilo splniť, ” uviedol minister Andrej Doležal.


Martin Kabát preberá funkciu po dočasne poverenom riaditeľovi Igorovi Urbánikovi, ktorý LPS, š.p. viedol po zosnulom riaditeľovi Martinovi Nosáľovi. 

Dalito.sk o tom informoval Ivan Rudolf, poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu Ministerstva dopravy a výstavby SR.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *