Blogy

Smeráci, to je nehoráznosť, čo pri koronavíruse predvádzate!

Normálne som si musela zobrať pas a presvedčiť sa, že v ňom stále platí a je tento text: „Každý občan únie má na území tretej krajiny, v ktorej sa nenachádza diplomatické zastupiteľstvo členského štátu, ktorého je štátnym príslušníkom, právo na poskytnutie ochrany diplomatickými alebo konzulárnymi úradmi, ktoréhokoľvek iného členského štátu a za tých istých podmienok ako štátni príslušníci daného štátu.“

Zasadnutie vlády SR/foto: ÚV SR

Celkom mi odľahlo, pre mňa to totiž znamená, že ak sa mi naozaj niečo stane, snáď sa teda v EÚ nájde iná krajina ako vlastné Slovensko, ktorá mi pomôže.

Tých dehonestovaní zahraničných Slovákov, či Slovákov, ktorí sa v ťažkej situácii pandémie ocitli mimo hraníc Slovenska mám už fakt dosť!


A naozaj nebudem teraz písať o tých, ktorí sa zachovali absolútne egoisticky a nezodpovedne a vycestovali mimo hraníc SR preto, že napríklad uverili videu majiteľa CK Bubo a kúpili si narýchlo zlacnené dovolenky, v ústrety koronavírusu. Áno, takých by som nechala v Gabčíkove aj dva mesiace a zaplatiť by museli stravu, ubytovanie a celý infekčný „servis“. Ale toto o takých nebude…

Toto bude o zahraničných Slovákoch, nie turistoch.

Keď počujem ten ironický tón na každej tlačovej konferencii akéhokoľvek Smeráka o tom, aké „problémy“ majú v zahraničí aj cezhraniční Slováci, ktorí sa nevedia dostať domov, alebo Slováci, ktorí bývajú tesne za hranicami, až mi chodí mráz po chrbte. Ako im odkazujú, no hold, musia teraz niečo strpieť, keď sa rozhodli bývať za hranicami, alebo uprednostnili ošetrovanie rakúskych dôchodcov pred slovenskými.

Smeráci, vám už úplne preskočilo?! Toto naozaj myslíte vážne? Vysmievať sa z ľudí, ktorí pre vaše bezbrehé tunelovanie štátu boli nútení pracovať či žiť za hranicami?

Smeráci, šírite a plodíte takto nenávisť medzi vlastnými občanmi a zlo, prebúdzate najnižšie ľudské pudy výsmechu, opovrhovania a škodoradosti. Vy to naozaj necítite?

Preboha, veď ste to boli aj vy, ktorí ste pred svetlami reflektorov kamier podpisovali medzištátne, hraničné a neviem aké dohody s krajinami, v ktorých ste ich teraz nechali napospas osudu a odmietate im okamžite pomôcť. Pri slove lietadlo alebo autobus vás až trasie.


Za tie dlhé roky si ani raz nepamätám, že by ste pred kamerami, pri podpisoch dohody aj s EÚ hovorili: „Pozor“ otvárame hranice, máte slobodný pohyb, ale… ak sa niečo stane, je to váš problém, Slovensko vám nepomôže a ak vôbec, budete na konci zoznamu. Dobre si to rozmyslite, lebo ani EÚ nie je všetko! Naopak, usmievali ste sa od ucha k uchu, v hlavách ste si už prerozdeľovali fondy EÚ a popritom, pri každom úspechu Slováka žijúceho  v zahraničí ste sa hrdo búchali do hrude, aj JA som Slovák, kto je viac?!

Je mi z vás zle, ako si utierate ústa o ľudí, ktorých ste mnohých vyhnali za hranice a okradli až na kožu, až zutekali, nechali tu rodiny, ktoré doteraz zo zahraničia živili.

Keď som naposledy videla toho sociálneho ministra práce, ktorý štedro dotoval aj to resocializačné zariadenie Čistý deň, ako Slovákom, ktorí bývajú za hranicami, lebo tam to bolo lacnejšie, ale dane platili a platia a aj všetky odvody na Slovensku, povedal, že musia teraz niečo strpieť, predstavila som si amerického alebo izraelského prezidenta, nemeckú kancelárku , ako toto „odkazujú“ svojim občanom. Ani českí politici si to nedovolia.

Zasadnutie vlády SR/foto: ÚV SR

Neodkazujú, sťahujú ich bez hlúpych rečí z celého sveta rovnako, ako po teroristických útokoch, keď sa aj Slováci dostali domov v iných štátnych lietadlách skôr, ako tam priletel slovenský vládny špeciál. Lebo však, my ich používame skôr na únos iných štátnych príslušníkov, ako na záchranu vlastných občanov.

Strašne mi je Slovákov za hranicami ľúto. Tých „normálnych“. Naozaj veľmi. Veď napríklad aj tí v Maďarsku, nešli do lepšieho, ale v tých dedinách pri hraniciach si mohli kúpiť aspoň strechu nad hlavou, lebo na drahé na Slovensku nemali.

Koronavírus je spravodlivý v tom, že nerozlišuje výšku bankového konta, ani nakradnutého.

Sledujem situáciu okolo koronavírusu po celom svete, sama mám dcéru, slovenskú občianku aj s rodinou, uzatvorených v Nórsku, kde už úraduje aj civilná obrana a majú vyše 1 300 nakazených. Verte, je mi zo dňa na deň ťažšie, aj ja som pracovne vyčerpaná a ľudsky vystresovaná, ale to, ako sa správate k vašim občanom, je naozaj nehoráznosť.


Opäť ju na to upozorním, aby nikdy neoľutovala, že odišla z krajiny, ktorú ste totálne vybrakovali  a kde doteraz neplatilo, že sa máš podľa toho čo dokážeš, ale koho poznáš. Teda tých správnych našich ľudí. Aj keď ju dnes, v najťažších časoch, budem vidieť iba na videu a možno, možno sa už nikdy osobne ani nestretneme, lebo človek nikdy nevie a osobne patrím medzi rizikové skupiny koronavírusu.

Igor Matovič & spol, prosím, už to urážanie zahraničných Slovákov konečne zastavte, tú nehoráznu ľahostajnosť Smerákov k občanom za hranicami. A zaraďte sa prosím medzi európskych lídrov, ktorým na svojich občanoch naozaj záleží, spolu s pani prezidentkou.

P.S.1 Inak, Smeráci, viete prečo majú  Česi prednostné právo na experimentálny liek, ktorý vyliečil v USA pacientku z COVID-19 a ktorej už lekári nedali žiadnu nádej? Lebo v tíme vedcov, ktorý liek vynašiel je Čech.  Zahraničný Čech a verte, nežije si v tom USA ako v bubline.

P.S.2 Ostávam v Prahe. Paradoxne sa tu cítim bezpečnejšie, lebo mám pocit, že tu nemajú až tak vytunelované zdravotníctvo ako na Slovensku. A od Smerákov nič nechcem napriek tomu, že na Slovensku platím dane a aj všetky odvody. Želám všetkým zodpovedným Slovákom na celom svete, nech sa im všetko zlé vyhýba, nech nikdy nemusia Smerákov už prosiť o pomoc.

P.S.3 Vždy som dúfala a stále dúfam, že nikdy nezažijem to, čo naši starí rodičia a rodičia, keď štát na smrť posielal vlastných občanov za potlesku vlastných občanov. Dúfam, že preháňam. Áno, môže sa to niekomu aj takto javiť. Súhlasím. Ale pred rokom by ste čo povedali na to, keby som napísala, čo budeme zažívať v marci 2020?


Komentáre (1)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *