Snívam o premiérovi, ktorý má gule

Dalito.sk/Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) po rokovaní vlády/foto: ÚV SR

Tak sa nám premiér Matovič opäť vyplakal na sociálnej sieti, že je to doba absurdná a dnes je vraj vďačným stelesnením utrpenia ľudí.  Vraj “nie tí, ktorí ľudí voči jeho opatreniam vytrvalo celý čas štvali a tak z páchateľov sa obete stali a z tých, čo ich zdravie a životy chránili, páchateľov urobili”… A tak ďalej.

Okamžite som si spomenula na úvod zápasu českých basketbalistiek proti Dánkam, ktoré nedávno bojovali o 14. postup v rade na Majstrovstvá Európy. Hrali v tureckej bubline.

V priamom prenose športovej ČT vtedy spolukomentátorka poznamenala, že napriek tomu, že Dánky už vedia, že aj tak nepostúpia, s novým trénerom určite budú hrať naplno a chcieť predviesť čo najlepší výkon. Že ako sa hovorí budú „hrať na plné gule“. Komentátor sa vtedy pousmial, že v prípade basketbalistiek by to bolo obzvlášť zaujímavé, ale že majú nového trénera, pre ktorého je to do budúcnosti dôležité.

Aj ja mám nového “trénera-premiéra”. Aj ja tak snívam po novom vodcovi, ktorý bude mať gule. Po zmene, v ktorú som dúfala aj ja. Konečne mať premiéra, ktorý bude mať gule a ešte aj úroveň, samozrejme aj na zahraničných cestách.

Ani vo sne mi nenapadlo, že to bude plačko a ešte aj bez gulí, ktorý sa bojí  prijať zodpovednosť v najťažších časoch krajiny od druhej svetovej vojny. Byť jeho manželkou, prepadnem sa od hanby pod zem. Radšej si ani nepredstavujem, aký by to bol premiér, ak by nám dnes niekto vyhlásil vojnu.

Snívam o premiérovi, ktorý má v ťažkej situácii, ktorú Slovensko prežíva, gule. Rovnako ako mnoho iných premiérov, či dokonca premiérok, ktorí krajinu aj počas pandémie držia pevne v rukách a napriek neuveriteľne prísnym opatreniam a obmedzeniam sa tešia nevídanej podpore a obľube obyvateľov.

A ten náš slovenský premiér? Pre mňa osobne nemá gule a tak už nie je ani chlap. Pavlínka, vám naozaj toto doma stačí?  To neustále vyplakávanie? OK, každý sme nároční inak, ale ak má ovplyvňovať aj môj život a celej mojej rodiny, musí to byť premiér alebo premiérka, ktorí majú gule. A bohužiaľ ten váš ich nemá.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Podľa seba súdim teba, Pavlínka