Stĺpčeky

Stálo to za to! Aj s infúziou. Ja som to DALA

Sedím pri hotelovom kozube, ktorý mi príjemne zohrieva tvár a ťukám do klávesnice. Len krátko, lebo gro práce som stihla za tie štyri najbláznivejšie týždne v roku. Adventné. Pozerám sa na manžela s dcérkou, ktorá za nami cestovala autom 24 hodín. Napadlo mi, áno, stálo to všetko za to. Aj za tú návštevu pohotovosti s infúziou z vyčerpania, aj s herpesom po celej tvári. 

Ten zhon, stres, šialené tempo, tri hodiny spánku po celé týždne… aj tá dopichaná žila. Stálo to všetko za to. Opäť sme všetci spolu a máme oči len pre seba. Dve hodiny denne za počítačom aj počas Vianoc mi najbližší odpustili. Vedia, že podnikám v online svete, ktorý nikdy nespí.

Ten pokoj v duši, ktorý prežívam počas Vianoc, spoločne s celou rodinou (konečne !), stál za to. Už som odpustila všetkým, ktorí mi nasľubovali pred sviatkami presne toľko, koľko som si zvládla sama urobiť.  Pomaly som zabudla aj na odporúčania druhých, že všetko je vec správneho nastavenia a priorít. Mala som iba jedinú − užiť si Vianoce v rodinnej pohode.


Obzriem sa od kozubu na dcéru, ktorá si v bare nášho obľúbeného hotela v Tatrách šteboce s otcom. Občas zaznie jej iskrivý smiech, ktorý milujem. Sme spolu a konečne si užívame vzácne chvíle. Aj vďaka dcére, ktorá svoju mamu pozná dokonale.

Mesiac pred Vianocami som jej volala do ďalekého Nórska. S maličkou dušičkou, že keď od nás bude musieť odísť už 25. decembra, či musíme byť na Vianoce doma alebo pôjdeme do hôr. Pozná svoju mamu a vedela, že keď povie doma, mama aj pre ten jediný deň urobí maximum, rovnako, ako by bola doma týždeň alebo dva. No maximalistka. „Mami, čo si? Jasné, že poďme do Tatier,“ zaznelo nadšene v telefóne. Zachránila ma.

Stihla som takmer všetko, čo som potrebovala, dokonca sa aj zbaliť a nasadnúť do auta,  a teraz si už len spokojne užívam spoločné chvíle. Čakali na mňa v aute len desať minút.

Aj vďaka mojim kolegyniam, anielom, ktoré ma v tom nenechali samú. Vďaka vám!

Vlastne je to pravda, človek si musí nastaviť správne priority. A tou mojou je rodina, ktorú neskutočne milujem. Takže aj ostatná štedrovečerná večera v hoteli bola opäť naša a najkrajšia v živote. Hlavne, že sme boli spolu a ja som vďaka nasadeniu pred Vianocami nepresedela celé hodiny pri počítači ešte aj na Vianoce.

Takže áno, ten zhon a prebdené noci za to stáli! Aj s infúziou.


 


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *