PR články

Starajme sa o seba. S úsmevom a bez kompromisov

Priznajme si, že pred koncom roka si dávame väčšinou také predsavzatia, ktoré sú nad naše sily. Niežeby sme nevládali fyzicky. Hlava a vôľa ťahajú za kratší koniec. Povieme si, že pár kíl zhodíme, no do Silvestra sa napcháme na prasknutie. Prestávame fajčiť s pripaľovaním si jednej cigarety od druhej. Budeme viac šetriť, no výpredaje medzi sviatkami nás mátajú ešte kým vôbec zaznie Tichá noc. A so zubami to nie je inak. „V januári už pôjdem s tým kazom …“  Čo je však ľahšie, ako prekladať termín u zubára?

Kedy ideme k zubárovi, to je všetkým jasné. Keď už musíme. Bolesť je ešte stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si k stomatológovi do kresla. Zanedbanie prevencie, pravidelnej dentálnej hygieny má neraz za následok radikálne riešenia, ktoré nikto nemá rád.

„Aby sa zuby nekazili, je potrebné sa o ne starať. My môžeme garantovať kvalitu našej práce a materiálov, ktoré používame. Nezaručíme sa však za prístup k zdraviu a prevencii niekoho iného. Do hlavy mu nevidíme,“ vysvetľuje Alexander Schill, stomatológ a primár špičkovej Schill Dental Clinic v Bratislave, Žiline a v Prahe.

„Záručný list“ na zuby

Lekári v Schill Dental Clinic sú odborníci vo svojom remesle a navyše majú k dispozícii najmodernejšie technológie, ktoré im uľahčujú prácu a pacientom šetria čas, peniaze a hlavne bolesť. Ľudia chodia najčastejšie k zubárovi vtedy, keď majú akútny problém alebo plánujú väčší zákrok.

„Nielen v týchto prípadoch u nás pomáhame rýchlo, bezbolestne a samozrejme profesionálne. Za našou päťročnou garanciou stojí predovšetkým presná a rýchla diagnostika problému pomocou špičkových prístrojov, kvalitné materiály, ktoré používame pri plombách, korunkách alebo implantátoch a bez debaty vysoká odbornosť vykonania samotného zákroku. Bez obáv k tejto garancii dávam svoje meno,“ dodáva A. Schill.

Stomatologická chirurgia na špičkovej klinike Schill Dental Clinic/foto: Schill Dental Clinic

Ak pacient zle znáša i malú bolesť alebo si to prípad jednoducho vyžaduje – na klinike používajú lokálnu alebo úplnú anestézu, čo nie je všade samozrejmosť.

Päťročná záruka v kocke: Lekári Schill Dental Clinic garantujú kvalitu svojej práce a použitých materiálov. Z vašej strany potrebujú len to, aby ste si na seba našli čas, 2-krát ročne kliniku navštívili a absolvovali preventívnu prehliadku a dentálnu hygienu.

Hodnotu zdravia máme na vrchole ale reálne ju podceňujeme


Pri kúpe auta s presnosťou na centy vieme, koľko stojí doplnková výbava, pri dovolenke trváme na výhľade na more a radi si ho priplatíme, pri zubárovi sa najčastejšie uspokojíme so suchým konštatovaním, že je drahý.

“Investícia do zdravia je kľúčová. Ak sme zdraví, vieme zarobiť na to, čo potrebujeme, i na zbytočnosti. Podstatné je vedieť rozlíšiť kvalitu výkonu i prístupu, pridanú hodnotu v podobe servisu pre pacientov, vybrať si riešenie, ktoré je rokmi overené, riešenie so zárukou dobre urobenej práce. U nás na termín nečakáte mesiac, všetky vyšetrenia vrátane RTG a CT dostanete na jednom mieste, zlomený zub je opäť ako nový za pár hodín… Toto skutočne môžeme zaručiť, pretože poznáme svoje možnosti i potreby pacientov,“ konštatuje primár.

Prvá pomoc pri bolesti zubov/foto: Schill Dental Clinic

Abeceda prevencie

Máte doma správnu „výbavu“ pre zubnú hygienu? MUDr. Alexander Schill odporúča:

–          Kvalitnú zubnú kefku – rozlíšiť „tvrdosť“ štetín, odporúčam jednozväzkovú malú kefku – t.z. s jedným, no širokým trsom štetín (dostane sa aj na menej dostupné miesta). Zvyčajne sa však používajú kefky, ktoré majú desiatky tenších trsov …

–          Zubnú niť

–          Kefky na čistenie medzizubných priestorov


–          Zubnú pasta – podľa potreby, obľúbenosti

–          Škrabku na povlak jazyka

„Súčasťou dentálnej hygieny u nás je samozrejme poučenie o čistení si zubov, názorná inštruktáž, ako používať jednotlivé nástroje, pacient si to môže sám vyskúšať, pritom si ich v balíčku zoberie od nás domov, aby ich mal po ruke, neodkladal ich nákup, nezabudol na ne. Správna a pravidelná dentálna hygiena je naozaj základ zdravých zubov.“ Ako často absolvovať dentálnu hygienu? Je to individuálne, určite však minimálne raz za rok.

Biele zubné plomby sú na špičkovej klinike Schill Dental Clinic štandardom/foto: Schill Dental Clinic

Ako na zubný kameň?

Povedzme si, kde má tento problém základ. Zubný kameň vzniká mineralizáciou zubného plaku – čiže na zvyšky potravy, ak sa neodstránia (správne nevyčistia) vplyvom slinných žliaz sa vyzrážajú minerály, a tak vznikne tvrdý povlak, zubný kameň. Vieme ho efektívne odstrániť už spomínanou profesionálnou dentálnou hygienou:

–          ak je zubného kameňa veľa, hrubé nánosy – najskôr sa odstráni ultrazvukom a následne sa zuby dočistia ručne kyretami, oškrabú a ohladia sa všetky zvyšky kameňa.

Ak sú na zuboch pigmenty, tie sa odstránia pieskovaním, potom sa kefkami a pastou vyleštia a  povrch zuba sa nafluoriduje.


Ako nás môže stomatológ zbaviť strachu zo zákroku? Jednoducho, vo videu

Môže vás zaujať:

Strach zo zubára dostal na frak, ako televízna súťaž zmení životKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *