Správy

Štartuje nová turistická sezóna: ,,My Slováci už vieme, že Dovolenka na Slovensku je dobrý nápad“

Zlepšenie pandemickej situácie, postupné uvoľňovanie opatrení a zvyšujúci sa počet zaočkovaných ľudí je kľúčový pre naštartovanie cestovnému ruchu. Podnikatelia na Slovensku aj cestovné kancelárie sú pripravené na zahájenie letnej turistickej sezóny.

Pandémia korovnavírusu naplno zasiahla sektor cestovného ruchu a to ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. ,,Zahájenie letnej sezóny je mimoriadne dobrá správa, podnikatelia sú pripravení, náročné obdobie pandémie zvládli aj vďaka schémam pomoci pre cestovný ruch, na ktoré sme vyčlenili 257 miliónov eur,” uviedla Katarína Bruncková, štátna tajomníčka MDV SR.

K dnešnému dňu evidujeme 13 288 žiadostí v celkovej výške 120 miliónov eur v schéme pomoci de minimis, t.j. do 200 000 eur na žiadateľa. „Rezort dopravy v najbližších dňoch spustí aj veľkú schému pomoci s limitom milión eur na žiadateľa. Podnikatelia budú môcť žiadať o pomoc za celé obdobie pandémie od apríla 2020 až do marca  2021,“ uviedol Ivan Rudolf, poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu a hovorca ministerstva.


Naštartovať domáci cestovný ruch pomôžu systémové opatrenia zamerané ako na domácich podnikateľov, tak aj na prezentáciu Slovenska ako destinácie na kľúčových trhoch. ,,My Slováci už vieme, že Dovolenka na Slovensku je dobrý nápad, s prezentáciu v zahraničí nám pomôže novozaložená agentúra SLOVAKIA TRAVEL, ktorá sa sústredí na promo krajiny najmä v Česku, Poľsku, Maďarsku či Rakúsku,” doplnila Katarína Bruncková.

V rámci rozvoja domáceho cestovného ruchu rezort dopravy podporil aj krajské a oblastné organizácie cestovného ruchu celkovou sumou 8 175 811 eur. Zároveň sme iniciovali rokovania s rezortom financií, na vytvorenie úverovej schémy pre cestovné kancelárie pri riešení problematiky voucherov na odložené zájazdy, ktoré v auguste exspirujú.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *