Správy

STU v Bratislave má nového rektora

Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave bude mať nového rektora. Vo funkčnom období 2019 – 2023 ju povedie Miroslav Fikar. Informuje o tom univerzita na svojom webe

Akademický senát STU ho zvolil za kandidáta na rektora na svojom zasadnutí 3. decembra.

Fikar v súčasnosti pôsobí ako riaditeľ Ústavu informatizácie, automatizácie a matematiky Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU.


Vo svojom volebnom programe uviedol, že úlohou vedenia univerzity je posilniť postavenie univerzity tak, aby bola rešpektovaným partnerom v európskom kontexte. Zameriavať sa chce na študentov, ale aj zamestnancov.

STU v BA povedie v 2019 – 2023 Miroslav Fikar/foto: STU

Za dôležité považuje tiež zamerať sa na transparentnosť, zlepšiť informovanosť a komunikáciu na všetkých úrovniach, budovať elektronickú univerzitu či rozvíjať viaczdrojové financovanie. Plánuje posilňovať kvalitu vo výskume a pedagogike, budovať priemyselnú spoluprácu a podporu a starať sa zodpovedne o majetok univerzity.

O post rektora na STU mali záujem traja uchádzači Miroslav Fikar, Dušan Petráš a Štefan Stanko. V prvom kole získal Fikar 22 hlasov, Petráš 7 a Stanko 13 hlasov.

Keďže ani jeden z kandidátov na rektora nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých členov Akademického senátu STU, uskutočnilo sa aj druhé kolo. Stanko v ňom získal 18 hlasov a Fikar 24 a vo voľbách zvíťazil. Univerzitu povedie v období od roku 2019 do roku 2023.

Môže vás zaujať:

Nový rektor UK: „Sekundu po vyhlásení výsledkov neexistujú tábory, sme všetci na jednej lodi.“


 


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *