Správy

Študenti, učitelia a vedci, uchádzajte sa o štipendiá v Rakúsku 

Vysokoškoláci, doktorandi, vysokoškolskí učitelia a vedeckí pracovníci slovenských štátnych a verejných vysokých škôl a zo Slovenskej akadémie vied sa môžu uchádzať o štipendiá Akcie Rakúsko – Slovensko na štúdium a výskum v Rakúsku. Informoval o tom Ján Chlup zo Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA). 

„Okrem štipendií Ernsta Macha pre doktorandov, výskumných štipendií pre postdoktorandov a diplomantov, ktoré majú uzávierku žiadostí 15. októbra, sa môžu záujemcovia uchádzať priebežne aj o štipendiá na krátkodobé pobyty v Rakúsku v trvaní jeden až tri dni,“ priblížil Chlup.

Akcia Rakúsko – Slovensko podporuje aj spoločné projekty slovenských verejných a štátnych vysokých škôl s rakúskymi univerzitami a odbornými vysokými školami, ako aj akadémií vied oboch krajín, ktoré sú zamerané na spoluprácu mladých výskumníkov, podporu doktorátov pod dvojitým vedením či organizáciu rakúsko-slovenských letných jazykových kurzov. Projekty možno predkladať do 15. októbra.


Ide o bilaterálny program, ktorého cieľom je zintenzívniť spoluprácu v oblasti vzdelávania a vedy medzi Rakúskom a Slovenskom.

Program financuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Spolkové ministerstvo pre vedu, výskum a hospodárstvo Rakúskej republiky na základe dohody, ktorá bola podpísaná v roku 1992.

V júni 2013 bol program predĺžený do roku 2019. SAIA je administrátorom programu.

Môže vás zaujať:

Požiadajte o štipendium v Nemecku Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *